Kalendarz wydarzeń

30 Listopad 2018

Dzień Pluszowego Misia

W dniu 26 listopada dzieci z naszej grupy uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja.

Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi  pluszakami. Dzieci, opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych  fragmentów książek o niedźwiadkach, bawiły się w starego niedźwiedzia oraz tańczyły z misiami w rytm piosenki . Na zakończenie każdy przedszkolak zrobił sobie „misiowe” zdjęcie. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i  radości.

Wizyta w Bibliotece

28 Listopada wybraliśmy się na zajęcia do zaprzyjaźnionej pobliskiej Biblioteki. W skupieniu słuchaliśmy czytanej książki, i braliśmy czynny udział w zadaniach które wymyśliła  dla Nas Pani.

Zakodowane Misie

Dzieci z gr. III  kodowały wybranemu przez Nas misiowi drogę do ciasteczek, na  naszej macie do kodowania.  Dzieci prowadząc Misia do ciasteczek, układały kod używając strzałek kierunkowych. Dzieci układały również różne sekwencje najpierw miś niebieski później brązowy, następnie znowu niebieski itp. Na koniec z pociętych kawałków papieru ułożyliśmy nasze misiowe puzzle.