Kalendarz wydarzeń

13 Listopad 2018

Pamiętamy

Listopad to miesiąc pamięci o zmarłych i tych, którzy zginęli w walkach o wolność Polski. Przedszkolaki też o tym wiedzą i chciały pokazać, że pamiętają. Wykorzystując piękną pogodę wybraliśmy się na wycieczkę, aby odwiedzić groby żołnierzy polskich i zapalić im symboliczny znicz. Spacer alejkami cmentarza był ogromnym przeżyciem dla naszych dzieciaków, ale także ważną lekcją wychowania obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie w ich pamięci. Dzieci wiedziały jak się zachować - w milczeniu i skupieniu okazały szacunek tym. osobom, które od nas odeszły.

 

Jesienne parasolki

Pomimo, iż za oknem smutno i deszczowo u nas w sali jest wesoło. Żaden deszcz i żadne czarne chmury nie są nam straszne, ponieważ znamy mnóstwo sposobów na nudę. My Piraci uwielbiamy gry i zabawy ruchowe, ale także takie, gdzie trzeba troszeczkę pomyśleć:)

Utrwalamy kolory, powtarzamy liczenie, wymieniamy dni tygodnia oraz pory roku, przypominamy sobie określenia związane z położeniem, kodujemy, a to wszystko z pomocą parasolek.

Zabawy na świeżym powietrzu

Aktywność ruchowa musi być obecna w życiu każdego człowieka. Wspomaga ona rozwój organizmu, stymuluje go, rozwija umiejętności, zwiększa odporność oraz przynosi ogólne odprężenie i radość. Aktywność fizyczną można potraktować jako najważniejszą aktywność w ciągu całego dnia. Nasze przedszkolaki  potrzebują dużo zabaw, w których będą mogły się wyszaleć i wybiegać, dlatego korzystamy z każdej wolnej chwili i wychodzimy zarówno na spacery jak i odwiedzamy place zabaw.