Kalendarz wydarzeń

24 Listopad 2016

ABSOLWENTKA przedszkola

23 listopada gościliśmy w naszej grupie przemiłego gościa - ABSOLWENTKĘ naszego przedszkola - POLĘ K., która przeczytała nam niesamowite opowiadanie o "Misiu w zielonej czapce", którego jest autorką. Nasze przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały bajki - a Paniom bardzo miło było zobaczyć Polę,  usłyszeć jak czyta, opowiada o szkole i jak wspomina przedszkole. Jeśli ktoś z absolwentów przedszkola ma ochotę nas odwiedzić, to serdecznie zapraszamy, a Poli bardzo dziękujemy za wizytę i mile spędzony czas.

100 LAT MISIU !!!

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka na świecie, niezastąpiony przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś.

“Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Zachęcamy wszystkie przedszkolaki, aby w tym dniu przyniosły do przedszkola swojego pluszaczka :)

TEATRZYK "Wielkie wydarzenie"

Dnia 23.11.2016 r. gościliśmy w naszym przedszkolu teatrzyk dla dzieci pt. „Wielkie wydarzenie” w wykonaniu aktorów. W formie zabawy przedszkolaki zapoznały się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa dotyczącymi ich zdrowia :

-bezpieczne przebywanie w lesie – zwracanie uwagi na kleszcze i inne owady roznoszące różne choroby, nie zrywanie grzybów i innych roślin,

-bezpieczne poruszanie się po drogach – zwracanie uwagi na znaki – (przejście dla pieszych, sygnalizację świetlną),

Poznajemy właściwości wody.

17 listopada grupa II przeprowadziła szereg  eksperymentów z  "wodą" w roli głównej. Dzieci obejrzały krótki teatrzyk o chmurkach i słońcu, a następnie stworzyły ilustrację muzyczno-ruchową,pt. "Tańczące kropelki". Następnie przedszkolaki badały właściwości wody za pomocą zmysłów: oglądały, wąchały, smakowały, dotykały i omawiały własne obserwacje. Podczas zabawy: "Co pływa - co tonie?" - dowiedziały się, że niektóre przedmioty toną w wodzie, a inne utrzymują się na jej powierzchni. Rozpoznawały również 3 stany skupienia wod,y eksperymentując z kostkami lodu, wodą i parą wodną.

BADANIE KRĘGOSŁUPA DZIECKA

UWAGA RODZICE !

W dniu 28 listopada (poniedziałek) odbędą się w przedszkolu badania komputerowe kręgosłupa. Badanie wykona firma  "Euro-Med". KOSZT  - 19 zł. 

Rodzice, którzy życzą sobie, aby ich dziecko miało wykonane badanie proszeni są o oddanie podpisanej zgody-ulotki (dostępnej w holu przedszkola) oraz o dokonanie wpłaty do wychowawcy grupy dziecka lub do sekretariatu.

Więcej informacji znajdziecie Państwo w holu przedszkola.