Kalendarz wydarzeń

23 Listopad 2016

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 „Piraci” obchodzili Dzień Pluszowego Misia w bibliotece. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe. A każdy był piękny i wyjątkowy. Misie wraz ze swoimi właścicielami udały się do biblioteki. Tam dzieci przedstawiły swoich pupilów, następnie wymieniały nazwy znajomych misiów na całym świecie: Miś Uszatek, Miś Yogi, Collargol, itp. Pani bibliotekarka opowiedziała bajkę „O brzydkim misiu”, z której przedszkolaki wywnioskowały, że nie ocenia się kogoś po wyglądzie, lecz po charakterze.

 Ten dzień był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy. Okazało się, że mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.

 

Czyta nam mama Bartusia

Dnia 28.10 2016 r. dzieci z grupy III spotkały się z mamą kolegi Bartłomieja – Panią Moniką B.. Nasz sympatyczny gość przeczytał najmłodszym bajkę pt. „Jaś i Małgosia”. Przedszkolaki słuchały utworu z zaciekawieniem i w skupieniu. Odpowiedziały na kilka pytań dotyczących przeżyć bohaterów, a następnie wykonały pracę plastyczną pt. „Ciasteczkowy domek Jasia i Małgosi”.  Ten dzień możemy zaliczyć także do miłych i radosnych.