Kalendarz wydarzeń

04 Listopad 2016

My się strachów nie boimy!

 Dobrze znamy zwyczaje polskiego Święta Zmarłych.

Ale na zajęciach poznaliśmy zwyczaje halloween. Trochę się straszyliśmy, bawiliśmy w czarowanie a z mamą Zosi ulepiliśmy halloweenowe dynie - straszaki. Razem z panią Iwonką wyrobiliśmy masę, a potem lepiliśmy nasze dynie.

Potem mama Zosi przeczytała nam takie opowiadania o straszydłach i już wiemy, że nie mamy  się czego bać.

Nasz teatrzyk

My też możemy być aktorami! Sami ( czasem z niewielką pomocą rodziców) zrobiliśmy kukiełki i wystawiliśmy własne przedstawienie. To jest fajne!

Wycieczka do BIBLIOTEKI

W październiku, po raz pierwszy w tym roku szkolnym wybraliśmy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej (Filia nr 8).  Uczestniczyliśmy tam w zajęciach związanych tematycznie z psami (w związku z obchodzonym niedawno "Dniem Kundelka" ). Pani bibliotekarka przeczytała nam ciekawe opowiadanie o piesku, a potem wspólnymi siłami stworzyliśmy obraz przedstawiający dwa czworonogi :) W bibliotece, jak zawsze było bardzo ciekawie, więc już zapowiedzieliśmy kolejną wizytę.

Urodzinki Nadinki

"Ile kropek na biedronce
Ile elfów jest na łące
Ile gwiazdek jest na niebie
Tyle życzeń dziś dla Ciebie:
Dla naszej kochanej Wróżki
Niech z nieba spadają różdżki
A czary niech się udają
I niech marzenia się spełniają
Najlepsze życzenia na urodzinki
Dla naszej Kochanej Nadinki"

Tak świętowaliśmy urodziny Nadusi :)

Przyjaciele Psów

W piątek 28.X.2016r. Tęczowe Rybki przez cały dzień rozwiązywały zadania, które pozwoliły im zdobyć TYTUŁ: "Przyjaciela Psów". Nie było to takie proste, 10 zadań i tylko 1 dzień - ale nasze dzielne przedszkolaki dały radę.  W tym dniu dzieci dowiedziały się co to jest schronisko i jak można pomóc zwierzętom, które do niego trafiły - wspólnie zebraliśmy karmę i zanieśliśmy do kosza na holu przedszkola, tym samym przyłączając się do AKCJI: "Karma dla psiaka za buziaka". Przedszkolaki poznały pozycje obrony przed atakiem agresywnego psa (pozycja żółwia i pozycja drzewa).

SZCZENIACZEK

27. X. 2016 r naszą grupę odwiedził, jak określiły go dzieci: "przesłodki, milusi, puchaty, kochany" gość - SZCZENIAK FELEK - piesek Patryka. RADOŚĆ wielka ogarnęła nasze przedszkolaki, gdyż żywego zwierzątka do tej pory nie gościliśmy w przedszkolu :) Felek stał się obiektem westchnień, przytulasków i śmiechu, gdyż to bardzo towarzyski piesek :) Na zajęciach dowiedzieliśmy się jak pielęgnować szczeniaczka oraz mogliśmy go pogłaskać i nakarmić.

 

Bardzo dziękujemy Pani Annie Komorowskiej - mamie Patryka za to, że przyprowadziła do nas Felka :)

Bajka z mamą MADZI

Mama Madzi - Pani Anna Łukomska - Górny w tym roku szkolnym, jako pierwsza przyłączyła się do AKCJI: "Cała Polska Czyta Dzieciom".  Pani Ania wybrała bajkę: "FRANKLIN chce mieć zwierzątko". Bajka idealnie pasowała do naszej tygodniowej tematyki i była ciekawym uzupełnieniem zajęć dydaktycznych :) Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowiadania i świetnie odpowiadały na pytania Pani Ani. Po bajeczce przedszkolaki kolorowały maski: dziewczynki - w kształcie kotków, a chłopcy - w kształcie piesków.