Światowy Dzień Pluszowego Misia w Bibliotece

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały grupę „Odkrywców”. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczestniczyć w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. W tym wyjątkowym  dniu każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. A każdy był piękny i wyjątkowy.

Uroczysty dzień rozpoczął się w Miejskiej Bibliotece nr.8. Pani bibliotekarka przybliżyła nam historię pluszowego misia, która powstała na cześć prezydenta USA Teodora Roosevelta (który podczas jednego z polowań nie zgodził się na zastrzelenie młodego niedźwiadka) i została nazwana "Teddy's Bear". Obecnie pluszowe misie są jednymi z najpopularniejszych zabawek na świecie.

Uczestniczyliśmy w quizie pt.: „Moja ulubiona bajka z misiem”. Wspólnie recytowaliśmy „Życzenia dla Misia”, opowiadaliśmy jak nasze misie mają na imię i od kogo i z jakich okazji je otrzymaliśmy. Wysłuchaliśmy wiersza pt.: „Miś” Jana Brzechwy, na zakończenie wykonaliśmy pracę plastyczną.