Kalendarz wydarzeń

15 Listopad 2016

Urodzinki JULECZKI

"Dla słodkiej Księżniczki w dniu urodzin
Niech ziarnko grochu Ci nie szkodzi
Niech wszystko jak w bajce się układa
A z kranu niech płynie czekolada
Niech dobro zawsze ze złem wygrywa
A w życiu niech zawsze jak w bajkach bywa"

Wycieczka do Muzeum Narodowego w Kielcach

Dnia 10.11.2016 r. nasza grupa wybrała się do muzeum na zajęcia "Amory i aniołki w malarstwie i rzeźbie". Zwiedzaliśmy sale- były ogromne! Wszystko tam było ogromne: szafy, stoły, fotele, a szczególnie obrazy i dywany na ścianach. Pani przewodnik mówiła nam o amorkach i aniołkach ukazanych na obrazach, pokazywała nam rzeźbione meble a na nich amorki. Potem uczestniczyliśmy w zajęciach i sami musieliśmy pokolorować amorki na obrazku. Było fajnie.

Origami z grupą VI

Dnia 03.11.2016 r. przedszkolaki z grupy III odwiedziły starszaki z grupy VI, które z radością i zaangażowaniem  pokazały im sztukę orgiami. Dzieci starsze wykonały liczne składanki papierowe – kotki, pieski, kwiatki, i.t.d., które później wręczyły swoim młodszym kolegom i koleżankom. Atmosfera spotkania była bardzo miła i przyjazna. Wychowankowie z grupy III bardzo ucieszyli się z prezentów i zaprosili swoich starszych kolegów na kolejne spotkania.  

Światowy Dzień Kundelka w BIBLIOTECE

Dnia 27.10.2016 r. przedszkolaki z grupy III uczestniczyły w wycieczce do biblioteki osiedlowej – Filia Nr 8 w Kielcach. Dzieci zwiedziły pomieszczenia biblioteki, uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych , które dotyczyły obchodów „Światowego Dnia Kundelka – 25.10.2016 r.”, słuchały książki pt. „Czy mogę pogłaskać psa?”, nadawały imiona swoim pluszowym pieskom, które przyniosły z domu, podejmowały próby rysowania swoich pupili  kredą na tablicy. Wychowankowie byli bardzo zadowoleni ze swoich wytworów. Potem oglądali różne książki, które pokazały im panie bibliotekarki.

Bajka z mamą Gabrysia

Dnia 26. 10.2016 r. przedszkolaki z grupy III spotkały się z mamą swojego kolegi Gabrysia – panią Anią K.  Nasz miły gość przeczytał dzieciom bajkę  Braci Grimm pt. „Czerwony Kapturek”, która im się bardzo podobała. Po wysłuchaniu utworu wychowankowie odpowiedzieli na kilka pytań dotyczących treści , a następnie uczestniczyli w zabawie dydaktycznej pt. „Gdzie Czerwony Kapturek zostawił swój koszyczek? „Co niósł babci  Czerwony Kapturek?”. Na zakończenie spotkania dzieci wykonały  postać Czerwonego Kapturka z różnorodnych materiałów plastycznych .