Kalendarz wydarzeń

13 Listopad 2016

"Owoce, warzywa jemy, bo zdrowi być chcemy"

Pod takim hasłem odbył się w grupie VI "Festiwal owoców i warzyw", którego celem było promowanie zdrowego odżywiania się dzieci i ich rodzin. Dzieci wraz z zaproszonymi rodzicami wykazały się swoją pomysłowością i inwencją twórczą podczas robienia ludzików z warzyw i owoców. Przedszkolaki mogły się przekonać, że warzywa i owoce to nie tylko pyszne i zdrowe danie ale również dużo świetnej zabawy. Zachęcamy do tworzenia podobnych kukiełek z rodzicami i zabawy w warzywny teatrzyk. Wszystkie prace zostały umieszczone na wystawie.  Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w spotkaniu.

Akademia AQua fresh - 2 zajęcia

Jesteśmy już po drugich zajęciach z Akademii AQua fresh! Nasi bohaterowie: Billy, Lilly, Millky oraz inni uczą nas na prawdę wiele! Dowiedzieliśmy się skąd się biorą zęby i ile tak naprawdę ich mamy:)
Pod koniec zajęć każdy otrzymał swój własny kalendarz mycią ząbków :)
I najważniejsze: Nasze dzieci wiedzą co ile należy wymieniać szczoteczkę do mycia zębów! :):)

ZIELONE WZGÓRZA AFRYKI

 „Piraci” uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Muzeum Narodowym  na temat: Zielone wzgórza Afryki. Poznali najpopularniejsze plemiona, ich styl życia, charakterystyczne zwierzęta, rośliny, różne typy krajobrazów: pustynny, sawannę i dżunglę. Obejrzeli tradycyjną sztukę afrykańską ze szczególnym uwzględnieniem plemiennych masek.