Kalendarz wydarzeń

30 Listopad 2016

Pasowanie na Przedszkolaka - grupa III

Dnia 22.11.2016 r. o godzinie 13:30 odbyła się w naszym przedszkolu ważna uroczystość – PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA, w której brała udział grupa III – POSZUKIWACZE SKARBÓW. Do tego najważniejszego w życiu każdego przedszkolaka dnia, dzieci przygotowywały się długo, ucząc się wierszyków, piosenek i tańców, uczestnicząc w wielu próbach na scenie teatralnej naszej placówki.

Wizyta w Bibliotece Publicznej im. Witolda Gombrowicza w Kielcach

21 listopada 2016 r. przedszkolaki w naszej grupie uczestniczyły w zwiedzaniu Biblioteki Publicznej im. Witolda Gombrowicza w Kielcach. Lekcje biblioteczne są jedną z podstawowych form dostarczania informacji o funkcjonowaniu, zbiorach i ofercie Biblioteki. Przedszkolaki uczą się także korzystania ze źródeł oraz pozyskiwania potrzebnych informacji. Zwiedziliśmy wypożyczalnię ogólną i „książki mówionej”, czytelnię i Mediatekę, która swoimi zbiorami najbardziej zainteresowała przedszkolaków.

Chóry opanowały aulę UJK

W auli Uniwersytetu Jana Kochanowskiego przy ulicy Żeromskiego po raz czwarty odbył się Świętokrzyski Zlot Chórów. Na scenie koncertowały cztery zespoły a słuchał ich tłum publiczności, która nie mogła się pomieścić w uczelnianej sali.

Konkurs o patronie

Patron naszego przedszkola Robinson był bohaterem konkursu plastycznego pt. „ Robinson Crusoe Naszych Czasów” zorganizowanego w naszym przedszkolu. Głównym celem konkursu było przybliżenie dzieciom postaci patrona naszej placówki.
Wszyscy uczestnicy konkursu zaskoczyli  swoją pomysłowością i talentami. Każda z grup wybrała po jednej osobie która przygotowała  wyjątkową pracę .  Z naszej grupy wyróżnienie  specjalne otrzymała Ola Bugajska. otrzymała podziękowania i oczywiście wspaniałe nagrody. Gratulujemy! 

 

 

"Czy to wczoraj, czy to dziś - dzieciom jest potrzebny miś"

23 listopada 2016 r .wyruszyliśmy na wycieczkę  do Miejskiej Biblioteki Publicznej na obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Oprócz wystawy książek z misiem w roli głównej  pełno było ciekawostek  o misiach bajkowych i tych prawdziwych - różnych gatunkach i ich zwyczajach.

.Mieliśmy okazję zobaczyć bohaterów  z różnych bajek .Poznaliśmy Misia Paddingtona, Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Gumisie i wiele innych.

„Mam skrzydła – aniołki i amorki”

16 listopada 2016 r. uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich. Na zajęciach dzieci poznały aniołki, amorki oraz postacie ze skrzydłami, które można zobaczyć na obrazach i obiektach rzemiosła artystycznego w Pałacu oraz w Galerii Malarstwa Polskiego i Europejskiej Sztuki Zdobniczej.  Zajęcia zakończyły się warsztatami plastycznymi, na których dzieci wykonały obrazy z aniołkami i amorkami.

STARSZAKI WITAJĄ MALUCHY W PRZEDSZKOLU

  W Pasowaniu na Przedszkolaka grupy III uczestniczyło 25 dzieci w odświętnych strojach i biretach. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne, które nagrodzone zostały przez zaproszonych gości gromkimi brawami. Najbardziej widowiskowymi elementami programu były układy taneczne wykonane przez najmłodszych.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada, a nasza grupa obchodziła go hucznie 7 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Przedszkolaki uczciły święto przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych i odgrywając role z ulubionych baśni i bajek. Na koniec dzieci wykonały bajkowe zamki i zameczki z odpadów.

 

URODZINY W PRZEDSZKOLU

KACPEREK, który uczęszcza do naszej grupy obchodził 6 urodziny i z tej okazji przyniósł do przedszkola niezwykły tort. Szanownemu jubilatowi  tradycyjnie odśpiewano gromkie STO LAT, złożono indywidualne życzenia, a na koniec wszyscy rozkoszowali się wcześniej przegotowanym tortem. Pozostała część dnia upłynęła nam na zabawie ze śpiewem i tańcami.