Kalendarz wydarzeń

14 Maj 2021

URODZINY FABIANA

Słońce świeci dziś Fabianku dla Ciebie,
a chmurki tańczą na niebie.
Śmieją się motylki,
a biedronki i kwiatki
przesyłają życzenia
i słodkie buziaczki!

Dzień Ziemi

22 kwietnia dzieci z grupy „Podróżnicy” obchodziły Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji w naszej grupie odbyły się zajęcia ekologiczne. Do tematyki wprowadził nas cykl filmów edukacyjnych pt.: „W kontakcie z naturą”, „Paxi – efekt cieplarniany” oraz prezentacja multimedialna pt.: „Dzień Ziemi”. Dzieci dowiedziały się, że Ziemia jest jedyną zamieszkałą planetą i jednocześnie naszym domem, a więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy.

JESTEM EKO – SEGREGUJĘ ŚMIECI

Na zajęciach podjęliśmy bardzo ważny temat, dotyczył on SEGREGACJI ŚMIECI. Dzieci dowiedziały się co oznacza samo słowo ,,segregacja”, ,,recykling” Opowiedzieliśmy dlaczego warto segregować śmieci. Po zajęciach wyszliśmy wyrzucić odpady do odpowiednio przygotowanych kolorowych kontenerów.

Kosmiczny tydzień

„Tęczowe Rybki” podczas tygodnia związanego tematycznie z kosmosem miały kosmicznie dużo pracy. Mówiliśmy o ważnej pracy kosmonautów oraz o tym czy ufoludki istnieją naprawdę, śpiewaliśmy kosmiczne piosenki, wykonywaliśmy kosmiczne prace plastyczne oraz każdy przedszkolak wykonał własną ,całkowicie wymyślona przez siebie galaktykę w słoiku, którą zabrał ze sobą do domu.                                                                                                                

To był kosmicznie atrakcyjny tydzień.

Powitanie Wiosny

W poniedziałek 22 marca nasza grupa  świętowała nadejście wiosny.,,Zielono Mi...”„

 Aby podkreślić charakter tego dnia dzieci ubrane były w zielone ubrania oraz miały piękne wiosenne ozdoby.

Dzień rozpoczęliśmy od zagadek i rozmów o nowej porze roku oraz od wesołych zabaw przy muzyce.  witamy się z wiosną” –zabawy taneczno -muzyczne przy piosenkach Gdzie jesteś wiosno?  ( sł. Marta Jelonek, muz. Miłosz Konarski- Muzyczny Marzec w przedszkolu).Zielona piosenka. Pracowaliśmy także w kącikach zabawowo-zadaniowych Froebla.

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych, 8 marca w naszej sali odbyła się uroczystość z tej okazji. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu wszystkie kobietki otrzymały serdeczne życzenia i upominki.

Dzień Brokuła

W piątek 22 lutego pomimo trwającej jeszcze zimy w naszej grupie zrobiło się zielono. Tego dnia obchodziliśmy bowiem DZIEŃ BROKUŁA. Podczas zajęć dzieci zdobyły wiedzę na temat korzyści płynących ze spożywania brokułów i jego wartości odżywczych.

Ja i przyroda- wielka przygoda! Kotki, kocury, kocięta

17 lutego obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Kota. Były zabawy ruchowe i naśladowcze, parateatralne i dramowe wg pomysłu dzieci. Dzieci konstruowały ,,Płoty i płotki”- z wykorzystaniem różnych materiałów (np. Klocków Froebla - dar nr 8, patyki, szpatułki laryngologiczne, patyczki kosmetyczne, słomki itp.), zabawy w określanie relacji przestrzennych. Tworzyły „Kocią muzykę”- improwizacje dźwiękowe przy użyciu niekonwencjolanych instrumentów.

Konkurs ,,Kochaj Polskę’’

16 marca 2021 roku został rozstrzygnięty konkurs ,, Kochaj Polskę " zorganizowany przez Stowarzyszenie Kieleckich Patriotów. Wzięliśmy w nim udział całą grupą. Wykonaliśmy piękne prace plastyczne , które zostały docenione przez jury konkursu. Dodatkowo przygotowaliśmy prezentacje artystyczne do konkursu.

„Zróbmy coś dla Ziemi” - chronimy przyrodę

Ochrona przyrody to ogół działań mających na celu zachowanie środowiska naturalnego w jak najlepszym stanie oraz naprawianie szkód powstałych w różny sposób (np. w wyniku nierozważnej działalność człowieka czy klęsk żywiołowych). Zachęcając dzieci do ochrony przyrody,uczymy je szacunku do środowiska naturalnego i naszej planety. Dobrze uświadamiać im, że mogą (i powinny) czuć się odpowiedzialne za miejsce, w którym żyją.

FONOLANDIA

FONOLANDIA to pierwszy w Polsce kompleksowo opracowany projekt edukacyjny dotyczący odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z mediów cyfrowych i urządzeń mobilnych ,który realizujemy w naszej grupie.

DZIEŃ PIZZY

Przedszkolaki z naszej grupy obchodziły Światowy Dzień Pizzy. Tego dnia nasza sala zamieniła się we włoską pizzerię. Przedszkolaki bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały pizzę co prawda nie prawdziwą ale równie piękną .Do tego celu wykorzystały klocki Froebla. Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze.

WSZYSCY BAWILIŚMY SIĘ WSPANIALE!

Bal karnawałowy był  niezwykle wyczekiwany i  dostarczył dzieciom wielu przeżyć i radości. Zanim się zaczął dzieci wymyśliły i samodzielnie wykonały dekoracje do sali. Pracy było dużo, ale potem radość i satysfakcja większa.
Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana itd., nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich.

Bierzemy UDZIAŁ W KONKURSIE : „KONSTRUOWANIE PRZEZ KODOWANIE Z JEDYNKĄ”.

Dzieci z naszej grupy wzięły udział w konkursie informatyczno – technicznym Szkolno – Przedszkolnym ogłoszonym przez Szkołę Podstawową Nr 1 , im. Stanisława Staszica w Kielcach. Hasło konkursu to : „Konstruowanie przez kodowanie z Jedynką”.

Cele konkursu to przede wszystkim :

Bierzemy UDZIAŁ W KONKURSIE : „KONSTRUOWANIE PRZEZ KODOWANIE Z JEDYNKĄ”.

Dzieci z naszej grupy wzięły udział w konkursie informatyczno – technicznym Szkolno – Przedszkolnym ogłoszonym przez Szkołę Podstawową Nr 1 , im. Stanisława Staszica w Kielcach. Hasło konkursu to : „Konstruowanie przez kodowanie z Jedynką”.

Cele konkursu to przede wszystkim :

Jak przygotowujemy dziecko do nauki czytania i pisania?

Dziecko kończące edukację przedszkolną powinno być dobrze przygotowane do nauki czytania i pisania. Dobre przygotowanie do szkoły polega nie tylko na wyrobieniu pozytywnego nastawienia do nauki czytania i pisania. Aby dziecko mogło z łatwością nabywać te umiejętności, musi osiągnąć odpowiedni poziom rozwoju percepcji wzrokowej i słuchowej, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz orientacji przestrzennej.

Konkurs plastyczny „Dla dziewczynki z zapałkami”

Biblioteka Miejska Filia nr 8 z którą współpracujemy zaprosiła dzieci z przedszkoli z osiedla Barwinek do wzięcia udziału w konkursie plastycznym.  Po wysłuchaniu baśni  J. CH. Andersena „Dziewczynka  z zapałkami „ w formie prezentacji multimedialnej,  zaproponowano dzieciom,  by narysowały, co one chciałyby podarować dziewczynce pod choinkę..