Kalendarz wydarzeń

30 Październik 2019

DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA

W  dniach 13 i 14 listopada br. odbędą się  „Dni Czystego Powietrza”. Nadrzędnym celem akcji jest edukacja w zakresie przyczyn zanieczyszczenia powietrza, ze szczególnym uwzględnieniem tych spośród nich, na które mamy największy wpływ – czyli tak zwanej niskiej emisji.

„Dzień Czystego Powietrza” to akcja edukacyjno–infromacyjna skierowana do całego społeczeństwa. Jej głównym założeniem jest informowanie o konsekwencjach palenia odpadów oraz pokazanie, w jaki sposób można poprawić jakość powietrza, którym na co dzień oddychamy.

Mając na uwadze rozwój świadomości na temat źródeł zanieczyszczenia powietrza wśród mieszkańców naszego Miasta, w ramach wydarzenia „Dzień Czystego Powietrza”, zaplanowano szereg działań edukacyjno-informacyjnych.

Jeden z punktów „Dnia Czystego Powietrza” stanowi akcja skierowana do Przedszkoli Samorządowych z terenu miasta Kielce pod hasłem „Czytanie dla przedszkolaków – wspólnie dbamy o czyste powietrze”, która w naszej placówce odbędzie się 13 listopada 2019 roku.

 

 

"SZKOŁA DO HYMNU"

 

Odpowiadając na zaproszenie Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego  do włączenia sie w akcję "Szkoła do hymnu", w naszej placówce w piątek, 8 listopada o godzinie 11:11 wspólnie odśpiewamy hymn "Mazurek Dąbrowskiego". 

W tym dniu odbędą się również występy artystyczne przedszkolaków związane z uroczystymi obchodami Święta Niepodległości.
Prosimy o odpowiedni ubiór dzieci w tym dniu.

WYCIECZKA DO WOJEWÓDZKIEGO DOMU KULTURY - "ZACZAROWANY ŚWIAT BAJEK"

 

02.10.2019r. dzieci z naszej grupy brały udział w wycieczce do WDK na spektakl pt. "Zaczarowany Świat Bajek".
Dzieci z dużym zaciekawieniem oglądały bohaterów znanych i lubianych wierszy polskich autorów, m. in. J. Tuwima "Lokomotywa", "Ptasie radio", "Słoń Trąbalski" czy J. Brzechwy "Samochwała", "Leń". Przedszkolaki podczas przedstawienia dowiedziały się jak ważna rolę odgrywają w naszym życiu takie wartości jak: dobre wychowanie, samokrytyka, tolerancja, niesienie pomocy innym. Było dużo radości, wspólnej recytacji i śpiewu. Wszyscy świetnie się bawili.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

To dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą, ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało zaznaczone w kalendarzu, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci oraz przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

Nasze przedszkole wzięło udział w V Edycji Europejskiego Tygodnia Sportu organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Kielcach, który odbył się w dniach od 23 do 27 września 2019 r.
Organizując różnorodne działania na rzecz aktywności fizycznej w naszym przedszkolu zwróciliśmy szczególną uwagę na dbnie o sprawnośc fizyczną i prowadzenie zdrowego trybu życia.