Kalendarz wydarzeń

28 Październik 2019

JESIENNE LAMPIONY

Sala grupy „Tęczowe rybki” zamieniła się na chwilę w warsztaty artystyczne. Dzieci wykonywały lampiony ze słoików, przyniosło im to wiele radości i frajdy. Tego typu zajęcia miały na celu zintegrowanie całej grupy oraz rozwijanie współpracy . Była to również nauka poprzez zabawę, np. robiąc lampiony dzieci odgadywały z jakiego drzewa są liście.

 

WYJŚCIE NA CMENTARZ

Okres przed Świętem Zmarłych to odpowiedni moment na wspomnienie o tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych i odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu.

JESIEŃ W OKOLICACH PRZEDSZKOLA

24 października nasza grupa wybrała się na spacer po okolicy. Celem spaceru była bezpośrednia obserwacja przyrody jesienią. Zbieranie kolorowych liści, kasztanów, żołędzi. Wyeksponowanie ich w kąciku przyrody. Spacer był połączony ze zdobywaniem wiadomości jak bezpiecznie należy poruszać się po chodnikach.

 

Urodziny Liliany i Jasia

 

W pierwszym wagonie olbrzymie słonie.

Dalej żyrafy... lisy... niedźwiedzie...

Na samym końcu pyszny tort jedzie...

Zające z miną uśmiechniętą wołają:

"Dziś jest Twoje święto”

Serdeczne życzenia od całej grupy dla Lilianki i Jasia.

WYJAZD DO TEATRU LALKI I AKTORA "KUBUŚ"

18 października grupa „ Tęczowe rybki” wybrała się do Teatru Lalki i Aktora Kubuś na spektakl pt:” Przygody Koziołka Matołka”.

Wesoła podróż przez świat z fantazją i Koziołkiem Matołkiem. Kto by nie chciał poznać chińskiego Cesarza, zaklinacza węży z Bombaju, Mohikanina o walecznym sercu, który poluje na niedźwiedzie, albo kowbojów na Dzikim Zachodzie, ujeżdżających narowiste rumaki? Te oraz jeszcze wiele innych przygód obejrzały przedszkolaki. Dzieci przekonały się, że Matołek to zwierzak bardzo wesoły, ciekawy ludzi i świata.