Kalendarz wydarzeń

15 Październik 2019

Wycieczka do WDK

2.10.2019r. dzieci z naszej grupy brały udział w wycieczce do WDK
na spektakl pt. "Zaczarowany Świat Bajek".
Dzieci z dużym zaciekawieniem oglądały bohaterów znanych i lubianych wierszy polskich autorów, m. in. J. Tuwima "Lokomotywa", "Ptasie radio", "Słoń Trąbalski" czy J. Brzechwy "Samochwała", "Leń". Przedszkolaki podczas przedstawienia dowiedziały się jak ważna rolę odgrywają w naszym życiu takie wartości jak: dobre wychowanie, samokrytyka, tolerancja, niesienie pomocy innym. Było dużo radości, wspólnej recytacji i śpiewu. Wszyscy świetnie się bawili.

Kontynuujemy nasze codzienne zajęcia w nurcie Pedagogiki Friedrich Froebla.

Tym razem poznawaliśmy polisensorycznie owoce i warzywa. Nasze zajęcia zaczęliśmy od Porannego Koła czyli krótkich zajęć na dywanie. Były el. zabawy dydaktycznej ,opowiadanie, zabawa matematyczna, pogadanka itd. W tych zajęciach maksymalnie wykorzystaliśmy Dary. Po kilku zabawach w Porannym Kole nastąpiła praca dzieci w kącikach. Jest to najbardziej atrakcyjna dla dzieci część zajęć - nie mogły doczekać się kiedy będą w określonym kąciku ,są zawsze bardzo ciekawe jakie zadania są do wykonania w kącikach w danym tygodniu.

Dzień Chłopaka

W naszej grupie był to dzień szczególny. Przebiegał pod hasłem ,,Jestem Ważny” Każdy z chłopców miał okazję poczuć się zauważonym ,docenionym i po prostu ważnym. Dziewczynki  dbały o swoich kolegów nie zapomniały również o  pięknych życzeniach.  Na pamiątkę tego święta wręczyły chłopcom również krawaty oraz zabawkę jojo do zabawy zręcznościowej.

Był to dzień, pełen uśmiechu ,wrażeń, i dobrej zabawy. 

 

Światowy Dzień Przedzkolaka

Od najmłodszego, aż po starszaka,

wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

W tym roku Dzień Przedszkolaka obchodziliśmy pod hasłem ,,W Barwach Wartości.” Rozpoczęliśmy uroczystym wspólnym zaśpiewaniem „100 lat ”, a nasza koleżanka z grupy Zosia G. zagrała pięknie na gitarze dla wszystkich przedszkolaków. Jesteśmy z niej bardzo dumni. Przypomnieliśmy sobie , że WARTOŚCI TO DROGOWSKAZY które wskazują nam jak postępować, kierują naszymi wyborami. .Szacunek ,Uczciwość, Odwaga Pokojowość ,Sprawiedliwość, Szczęście, Przyjaźń i Miłość