Kalendarz wydarzeń

10 Październik 2019

DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji w dniu „Święta Chłopców” panie razem z dziewczynkami przygotowały dla dżentelmenów ze swojej grupy przykładane wąsy. Były także upominki, które wręczały dziewczynki , zabawy taneczne i oczywiście mnóstwo życzeń, by nasi chłopcy rośli duzi i szczęśliwi. Na koniec wszyscy usiedli do poczęstunku. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy a wykonane zdjęcia będą miłym wspomnieniem tych chwil.

WITAMINKI

 Podczas realizacji tematyki związanej z owocami odbyła się pogadanka na temat ich wartości odżywczych. Następnie przedszkolaki z zawiązaną chustką na oczach, za pomocą zmysłów dotyku, węchu i smaku odgadywały nazwę danego owocu. Bardzo dobrze wypadł test rozróżniania smaku cytryny – odważni bez skrzywienia się wypili sok. Dzieci segregowały owoce – tworzyły zbiory, przeliczały, określały ilość (mniej, więcej). Na zakończenie zjadły ze smakiem swoje ulubione owoce.

 

BEZPIECZNE ULICE

 Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się po jezdni i chodniku w teorii i w praktyce – podczas zabaw ruchowych. Poznały wygląd i znaczenie kilku ważnych znaków drogowych, dowiedziały się, jak być widocznym dla pojazdów o zmierzchu. Wykonały prace plastyczne związane z omawianą tematyką.

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

 

 27 września obchodziliśmy ważne święto w przedszkolnym kalendarzu – Dzień Przedszkolaka - w tym roku  pod hasłem "W BARWACH WARTOŚCI". 

Tego dnia wszystkie grupy zaprezentowały swoje umiejętności. Grupa III zademonstrowała swoje wokalno - taneczne talenty podczas piosenki „Nasze przedszkole”.

 

ZABAWY RUCHOWE

Zabawy ruchowe i ćwiczenia gimnastyczne mają szczególne znaczenie, ponieważ związane są z wszechstronnym rozwojem. W przedszkolu zwracamy uwagę na kształtowanie postawy dziecka poprzez stałe wymaganie poprawnych ruchów podczas chodu, biegu, zabawy, ćwiczeń itd. „Poszukiwaczom skarbów” ćwiczenia gimnastyczne i zabawy ruchowe sprawiają dużo radości.

 

Urodziny Leonka i Franka

Wszystko, co piękne i wymarzone
Niech w  Waszym życiu będzie spełnione.
Niech życie słodko Wam płynie,
a wszystko, co złe niech szybko minie!

W ubiegłym tygodniu świętowaliśmy w grupie "Papugi" urodziny Leonka i Franka. 
Koledzy i koloeżanki wspólnie zaśpiewali naszym jubilatom "Sto lat", złożyli pełne radości życzenia a chłopcy poczęstowali nas pysznymi cukierkami :)