Kalendarz wydarzeń

20 Październik 2019

Świętujemy urodziny Olusia i Hani

Wszystko, co piękne i wymarzone,
Niech w  Waszym życiu będzie spełnione.
Niech życie słodko Wam płynie,
a wszystko, co złe niech szybko minie!

W ubiegłym tygodniu świętowaliśmy w grupie "Papugi" urodziny Aleksandra oraz Hani. 
Wspólnie zaśpiewaliśmy naszym jubilatom "Sto lat", złożyliśmy płynące prosto z serca życzenia i.. delektowaliśmy się przepysznymi, urodzinowymi cukierkami :)

Kolorowe warzywa

"Dojrzałe, kolorowe, słońcem malowane,

witaminek pełne i najzdrowszych soków,

dorodne warzywa śmieją się, żartują,

bo jesień jest na działce najpiękniejsza w roku."

 

NA STRAGANIE

 

  Podczas realizacji tematyki związanej z warzywami dzieci obejrzały teatrzyk kukiełkowy w oparciu o wiersz J. Brzechwy „Na straganie”. Następnie odbyła się pogadanka na temat wartości odżywczych warzyw oraz zabawy ćwiczące reakcję na sygnał, spostrzegawczość, refleks.

 

DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Ziemniak - jest pospolitym, ale wspaniałym warzywem, podawanym w naszej kuchni na różne sposoby – stał się pretekstem do wspólnej zabawy. Dzieci zapoznały się z opowiadaniem H. Łochockiej pt. „Wróbelek Elemelek i kartofelek”, w której w prosty sposób dowiedziały się, jak inaczej można nazwać ziemniaka oraz w jaki sposób można go przyrządzać. Następnie odbyły się zawody ziemniaczane tj. „sadzenie i zbieranie ziemniaków”, „podawanie ziemniaka na tacy”. Na zakończenie przedszkolaki wykonały jeża z ziemniaka i zapałek.

 

SKARBY JESIENI

 Przedszkolaki poszukały na placu przedszkolnym jesiennych skarbów, które zostały ozdobą kącika przyrody. Sprawiło to maluchom wiele radości – na pewno wykorzystają je do zajęć.