Kalendarz wydarzeń

23 Październik 2019

Oto ja

W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy „ Żeglarze” i „ Marynarze” wykonały pracę pt: „ Oto ja” realizując tym samym jedno z zadań projektu „Las, dwa, trzy”. Przedszkolaki  do wykonania swojego portretu wykorzystały naturalne materiały: kasztany, żołędzie, liście, orzechy, korę i szyszki. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością i pomysłowością co można zaobserwować na zdjęciach.

Las, dwa, trzy - matematyczne przygody wśród przyrody

W październiku grupa „Żeglarzy” i „ Marynarzy” przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Matematyczno – Przyrodniczego „ Las, dwa, trzy - matematyczne przygody wśród przyrody”, którego patronatem jest  „ Bliżej przedszkola” i „ Polski Instytut Przedszkoli Leśnych”. Celem projektu jest promowanie edukacji w kontakcie z naturą i poprzez jej doświadczanie, rozwijanie umiejętności matematycznych poprzez działania blisko przyrody,  postrzeganie przyrody jako naturalnego środowiska zapewniającego dzieciom  możliwości zabawy i rozwoju oraz sprzyjającego wykorzystywaniu wszystkich zmysłów.

Dzień Chłopaka

Pod koniec miesiąca chłopcy z grupy „Żeglarze” i  „Marynarze” obchodzili swoje święto. Z tej okazji  przedszkolaki wybrały się do Papugarni „Ara”. Dzieci  podziwiały przepiękne papugi, poznały ich zwyczaje ,warunki w jakich żyją oraz w jaki sposób je karmić. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawił, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Po powrocie do przedszkola nasi panowie z okazji swojego święta otrzymali od dziewczynek drobny upominek.

Obchody Europejskiego Tygodnia Sportu

Z okazji obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu grupa Żeglarzy i Marynarzy wzięła udział w zajęciach tanecznych z elementami Zumby prowadzonych przez Panią Anitę Boroń oraz zajęciach taneczno-ruchowych z elementami stretchingu z wykorzystaniem prostych figur tanecznych prowadzonych przez instruktorkę rekreacji ruchowej oraz choreografkę tańca jazzowego - Panią Joannę Buchcic. Sportowa zabawa dostarczyła przedszkolakom wiele radości.

Uliczne sygnały z Photonem

Realizując zajęcia z cyklu „Ruch uliczny”, pomocny stał się robot edukacyjny Photon, za sprawą którego przedszkolaki mogły utrwalić numery alarmowe oraz zapamiętać jakie pojazdy i dlaczego nazywamy uprzywilejowanymi. Na podsumowanie zajęć wykonały jeden z takich pojazdów.

My Żeglarze

Nowa grupa to nowe wyzwania i zobowiązania. Aby sprostać wszystkim, przedszkolaki mierzyły swoje możliwości w zadaniach wymagających sprawności, sprytu oraz współdziałania w grupie. Starania wszystkich dzieci doprowadziły całą grupę do zasłużonych zwycięstw oraz zdobycia odznak „Żeglarza”.