Światowy Dzień Matematyki.

Matematyka otacza nas wszędzie i mamy z nią do czynienia w niemal każdym aspekcie naszego życia. Jako królowa nauk ma swoje święto, które przypada na dzień 12 marca. Z tej okazji przygotowano dla dzieci wyjątkowe, matematyczne zabawy i konkursy, podczas których mogły sprawdzić swoje umiejętności. Obchodziliśmy ten  Ogólnopolski Dzień Matematyki. pod hasłem „Dzieciaki – Matematyczne Bystrzaki”, a  hasłem przewodnim była „Matematyka od kuchni”, a więc pytania zadania  związane były z przepisami i gotowaniem. W tym dniu  dzieci w gr III  rozróżniały różne kształty figur geometrycznych, tworzyły  zbiory figur, nabywały umiejętność aktywnej pracy zespołowej. Wstępem do zabaw było słuchanie  fragmentów bajek o królestwach figur z "Encyklopedii  przedszkolaka". Dzieci:
liczyły kroki prowadzące do każdego królestwa"- posługiwanie się liczebnikami głównymi rzuty kostką: przeliczanie ilości kropek- liczenie na zbiorach zastępczych (odrysowanych stopach).
Układały w zespołach kompozycje z wykorzystaniem mozaiki geometrycznej- układanie z figur geometrycznych pałaców przedstawiających cztery królestwa figur.
Wykonywały potrawy na  wspólny bal  mieszkańców wszystkich królestw -komponowanie kanapek z pokrojonych warzyw, serów, wędlin  w kształcie figur -utrwalenie kształtów podstawowych figur geometrycznych
Największą atrakcją na zakończenie okazała się zabawa z muzyką ,której autorem jest Piotr Kaja ,,Geometryczny wąż. 
Celem zajęć było wywarcie wpływu na intelektualny rozwój, dzięki czemu dzieci lepiej poznają i rozumieją otaczający świat. Przedszkolaki doskonale poradziły sobie z różnorodnymi zadaniami ze świata matematyki i w ten sposób uczciły Dzień Matematyki.