Kalendarz wydarzeń

09 Czerwiec 2017

Dzień Dziecka w Tokarni

Grupa VI zwiedzała zabytkowe budowle w Muzeum Wsi Kieleckiej. Zobaczyliśmy, jak dawniej wyglądał sklep, apteka oraz gabinet lekarski. Z ciekawością obejrzeliśmy dawny dom mieszkalny oraz zespół dworski.

Dzieciom bardzo podobały się zwierzęta gospodarskie, szczególnie małe źrebaczki, które pasły się na trawie. Mieliśmy okazję pobawić się tak, jak bawiły się dzieci 100 lat temu: toczyliśmy fajerkę, biegaliśmy slalomem z drewnianą łyżką i celowaliśmy do patyków. Każdy z nas mógł swobodnie potańczyć na świeżym powietrzu.

„Klub czytających rodziców”

Wychowany na codziennym czytaniu człowiek będzie także umiał postępować etycznie. Mądre książki przynoszą wzorce właściwych zachowań. Dzięki czytaniu i rozmowie o  problemach, które porusza książka, dzieci uczą się odróżniania dobra od zła, rozwija się ich wrażliwość moralna. Potrafią wówczas zastanowić się nad konsekwencjami własnych słów i czynów. Zatem codzienne lektury to znakomity sposób uczenia dzieci wartości moralnych, które pomogą im budować dobre relacje z ludźmi.

„Klub czytających rodziców”

Codzienne głośne czytanie przez dorosłego jest niezwykle skutecznym sposobem zbudowania bogatego zasobu słów, nauczenia - bez żadnych formalnych lekcji i ćwiczeń - poprawnej gramatyki i składni, a także doskonalenia mowy. Dziecku, któremu codziennie wyraźnie czytamy i dużo z nim rozmawiamy, nie będą potrzebni logopedzi i żmudne ćwiczenia wymowy. Czytanie dziecku to także najskuteczniejszy sposób wychowania człowieka z wyobraźnią, samodzielnie myślącego i mądrego, który będzie umiał sobie radzić ze zmianami w życiu.

Wewnątrzprzedszkolny quiz pt:„W świecie bajki- moralny aspekt czytelnictwa”

W trakcie quizu dzieci odgadywały zagadki związane  z bajkami, słuchały fragmentów bajek i miały  za zadanie powiedzieć  z jakiej baśni pochodzą. Była również zabawa, podczas której dzieci losowały rekwizyty z bajki i opowiadały z jaką bajką dany przedmiot się kojarzy. Ostatnim zadaniem dla uczestników konkursu było ułożenie bajkowych puzzli. W trakcie quizu nie zabrakło zabaw przy wesołych piosenkach.

Na sportowo

Nasza grupa uczestniczyła w Festynie sportowym zorganizowanym w ramach IX Tygodnia Sportu dla Wszystkich i XXIII Sportowego Turnieju Miast i Gmin.

Impreza ta miała promować aktywność ruchową najmłodszych w Europejskim Tygodniu Sportu, kształtować nawyki aktywnego spędzania wolnego czasu i zintegrować środowiska przedszkolne z naszego miasta.

Dzień Mamy i Taty

Dzień Mamy i Taty – szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje, wzruszenie i duma z pociech. 26 maja 2017 r. dzieci z grupy przedszkolnej „Żeglarzy” świętowały wyjątkową uroczystość – Dzień Mamy i Taty.  Dzieci zaprezentowały swoje talenty aktorskie zapraszając rodziców na bajkę „Kukułka”. Fabuła naszej bajki osnuta jest na przeżyciach rodzin – nie tylko ludzkich! - planujących, decydujących się na przyjęcie i już posiadających dziecko – jedno lub więcej. A nawet całkiem dużo dzieci. Przedstawienie pt.

O patriotyzmie w bibliotece

Wychowanie patriotyczne rozpoczyna się już od progu rodzinnego domu i towarzyszy dzieciom również w przedszkolu i w codziennym życiu. Starszaki wzięły udział w zajęciach bibliotecznych poruszających kwestię patriotyzmu. Treść przeczytanych utworów pomogła uświadomić dzieciom, że troska o kraj przejawia się w prostych codziennych czynnościach i dzięki nim uczestniczące w zajęciach dzieci mogły zastanowić się nad swoją postawą względem swojego otoczenia, ale także nad pożądanymi i wartościowymi cechami charakteru.