Kalendarz wydarzeń

08 Czerwiec 2017

Szczeniaczek Alka

Nasz kolega Alek pokazał nam ostatnio swojego pupila - małego pieska rasy - Posokowiec bawarski. Szczeniaczek bardzo nam się spodobał, mogliśmy go nawet pogłaskać :)

RUCH TO WAŻNA SPRAWA

„Piraci” włączyli się do realizacji programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” poprzez uczestniczenia w zajęciach „Ruch to ważna sprawa”. Celem zajęć było propagowanie wartościowego spędzania czasu wolnego poprzez korzystanie z szerokiej gamy aktywności fizycznych, jak zabawa ruchowa, spacer, wybrana dyscyplina sportowa, gra zespołowa czy gimnastyka.

Dzieci dowiedziały się, jak ważną rolę odgrywają różne formy ruchowe dla ich zdrowia. Kształtowały nawyk aktywnego spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu, jak i w domu, rozwijały swą sprawność ru­chową. Potrafiły zaproponować, a następnie wykonać ćwiczenia gimnastyczne, wymieniały dyscypliny spor­towe, współdziałały w grupie.

 

 

 

OLIMPIADA

Dnia  02.06.2017 r. „Piraci” wzięli udział w Przedszkolnej Olimpiadzie Sportowej, która odbyła się w ramach XXIII Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Celem imprezy sportowej było zachęcanie przedszkolaków do aktywnego wypoczynku i podejmowania zabaw i gier sportowych. Na zakończenie spotkania każda grupa otrzymała pamiątkowy dyplom i medal od Dyrekcji naszego przedszkola.

 

W TOKARNI

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka przedszkolaki  były na wycieczce w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. W Skansenie podziwialiśmy  piękno przyrody naszego regionu, oglądaliśmy domy z dawnych czasów (lekarza, farmaceuty, stolarza, krawcowej, pszczelarza, fotografa), wiatraki. Następnie  urządziliśmy sobie piknik  na świeżym powietrzu. Dzieci  zadowolone i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.