Kalendarz wydarzeń

11 Czerwiec 2017

JAK MIJA NAM CZAS W PRZEDSZKOLU ?

Ostatnio - czas spędzany w przedszkolu mijał dzieciom  bardzo aktywnie. Na spotkaniu z autorką książek dla najmłodszych – Panią Dorotą Mroczek przedszkolaki słuchały fragmentu jej książki pt . „Ania”, bardzo im się podobał. W prezencie otrzymały książeczkę z dedykacją. Na zajęciach wychowankowie przy dźwiękach piosenek poznanych w przedszkolu, układały różne kompozycje z kolorowych pasków papieru według własnej wyobraźni. Dzieci ułożyły domki, ule, budy dla piesków, rakiety kosmiczne, i.t.p. Podczas zabaw swobodnych bawiły się w ich ulubioną zabawę pt. „Stary niedźwiedź mocno śpi”.

„Naturalnie – sztuka!”

Dzieci z grupy VI wzięły udział w zajęciach z cyklu „Spotkania ze sztuką” realizowane przez Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach. Tym razem uczestnicy zajęć mogli obejrzeć zaprojektowaną specjalnie dla galerii instalację z wikliny autorstwa Mirosława Mashlanko. Podczas warsztatów nasze dzielne starszaki projektowały własne propozycje do wykonania w materiale jakim jest wiklina, poznały również właściwości tego nowego materiału artystycznego oraz sposoby jej pozyskiwania i wyplatania.

ZWYKŁE – NIEZWYKŁE ZAJĘCIA O BEZPIECZEŃSTWIE”

Na początku zajęć dzieci w porannym kole przypominały sobie wszystkie wiadomości dotyczące bezpieczeństwa w przedszkolu, na drodze i w domu. Starszaki wykonały makietę miasta, która posłużyła do wielu popołudniowych zabaw. Ponieważ w przedszkolu dzieci uczą się angielskiego to dzieci zaśpiewały zmienioną piosenkę popularnej kołysanki „Twinkle, twinkle”: