Chóry opanowały aulę UJK

W auli Uniwersytetu Jana Kochanowskiego przy ulicy Żeromskiego po raz czwarty odbył się Świętokrzyski Zlot Chórów. Na scenie koncertowały cztery zespoły a słuchał ich tłum publiczności, która nie mogła się pomieścić w uczelnianej sali.

Największy zachwyt wzbudził chór przedszkolaków zawiązany specjalnie na tą okazję. Dziatki Fermatki powstały z połączenia zdolności wokalnych maluchów z Przedszkola Samorządowego nr 3, 39, 36, 25 i 6 w Kielcach. W skład weszły też przedszkolaki z Nowin i Skorzeszyc. Dzieciaki zaśpiewały wspólnie z chórem Fermata ponadczasowy przebój "Szczotka, pasta" zachęcający do mycia zębów. Trudnym do opanowania zespołem po mistrzowsku dyrygowała dr Ewa Robak. Z naszego przedszkola w chórze śpiewały: Laura Czarnowska, Krystyna Dudek i Klaudia Sobczyk. 

Po maluchach na scenie pojawili się uczniowie szkół podstawowych. Pod batutą Marii Wiecz wystąpił chór dziecięcy BONUS. Z racji koncertu w auli kieleckiej Uniwersytetu nie mogło zabraknąć przedstawicieli gospodarzy. Pod batutą absolwentki UJK Magdaleny Lasak wystąpił żeński chór Instytutu Edukacji Muzycznej.

IV Świętokrzyski Zlot Chórów zakończył wokalny popis chóru Fermata, który wspólnie ze stowarzyszenie A nam się chce był organizatorem wydarzenia, które zgromadziło tłumy w auli uniwersyteckiej przy ulicy Żeromskiego.

Więcej zdjęć w galerii http://www.naszekielce.com/?q=galeria_zdj%C4%99%C4%87_iv_%C5%9Bwi%C4%99tokrzyski_zlot_ch%C3%B3r%C3%B3w_19_11_2016

 Linki do nagrań na Youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=k0AlT0hHMj4

https://www.youtube.com/watch?v=1OHpxwTuNiQ