BIBLIOTEKA

W słoneczne i ciepłe październikowe przedpołudnie dzieci z Grupy VI odwiedziły Miejską Publiczną Bibliotekę Filię nr 8 na Barwinku. Dzieci odnowiły swoją przygodę z książkami po wakacyjnej przerwie. Stali czytelnicy chętnie uczestniczyli w dyskusji na temat zachowania w bibliotece oraz szanowania książeczek.

Na początku naszej wizyty starszaki wspólnie z panią z Biblioteki  stworzyli jesienną dekorację do opowiadania LEO BASCAGLI „Jesień liścia Jasia”.  To ciepła, cudownie mądra i uderzająco prosta opowieść o życiu i śmierci splatających się w jedną całość. W tej książce liść Jaś i jego przyjaciele zmieniają się wraz z następującymi po sobie porami roku i zbliżającą się zimą, aby w końcu ze śniegiem spokojnie opaść na ziemię. Sposób przedstawienia tego niezwykle delikatnego tematu, który jest przecież elementem prawdziwego życia, skłania do przemyśleń i porusza zarówno dzieci, jak i dorosłych. „Jesień liścia Jasia”  weszła do kanonu klasyki literatury. Później dzieci wykonały ilustracje do przeczytanej książki, które zostaną wykorzystane do jesiennej gazetki w naszej Bibliotece.

Przedszkolaki czuły  się  bardzo swobodnie zwłaszcza pod koniec wizyty, kiedy mogły zajrzeć na półeczki i wspólnie z Paniami Wychowawczyniami wybrać bajeczki, które będą razem czytać w przedszkolu. Dzieci niechętnie opuszczały bibliotekę i obiecały wrócić do niej niebawem. Do zobaczenia...