„Wszystkiego dobrego w dniu Świętego Walentego”

Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. Tego dnia wysyłamy sobie kartkę z wierszykiem bądź wyznaniem miłosnym (tzw. walentynkę) albo też obdarowujemy się prezencikami. Walentynki jest to dzień, w którym możemy bez skrępowania  podejść do upatrzonej od dawna sympatii i wręczyć jej liścik z miłosnym wyznaniem. Ten dzień skłania nas do okazania ukochanej osobie, tego co naprawdę czujemy, a na co dzień nie mamy czasu i sposobności, żeby to wyrazić.

W tym dniu bawiliśmy się w kącikach froeblowskich. W kąciku darów przedszkolaki układały z darów sercowe kompozycje. W kąciku twórczym ozdabialiśmy wykonany wcześniej plakat z „Przepisem na miłość” sercowymi stemplami uformowanymi z rolek po papierze toaletowym. W kąciku badawczym pompowaliśmy walentynkowy balon w nietypowy sposób. Wykorzystaliśmy eksperyment z octem i sodą oczyszczoną i jak się okazało, udało się napompować ogromny balon. W kąciku gospodarczym przygotowaliśmy słodkie przekąski dla zakochanych z wykorzystaniem chleba tostowego, foremki w kształcie serca i marmolady wiśniowej. Powstały przepyszne kanapki o różnych kształtach.

Później braliśmy udział w uroczystości walentynkowej na naszej scenie. Starszaki zaprezentowały układ taneczny „Tango zakochanych” z różą w zębach.  Wykonaliśmy również drzewko miłości z tektury, na którym umieściliśmy sentencje miłosne znanych poetów. Na koniec walentynkowych obchodów wykonaliśmy przeplatanki froeblowskie w kształcie serca.