Kalendarz wydarzeń

22 Październik 2018

Lubimy warzywa

Październik to doskonały czas na zapoznanie dzieci z darami przyrody jakimi są niewątpliwie warzywa i kształtowania prawidłowych zasad odżywiania.

Dzień Drzewa

Dzień Drzewa wymyślił w 1872r. w USA znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton. Z tej okazji postanowiliśmy zbadać tajemnice lasu i zabawić się w małych przyrodników - odkrywców. Dowiedzieliśmy się, że drzewanajwiększymi roślinami na Ziemi i najskuteczniej produkują tlen, dzięki któremu oddychamy. Na świecie ludzie wycinają lasy gdyż produkuje się z nich papier, meble i inne rzeczy niszcząc w ten sposób środowisko naturalne faunę i florę.

Idziemy na pocztę

Dnia 18 października obchodziliśmy wyjątkowo. Tego dnia wybraliśmy się do pobliskiej poczty aby wysłać pocztówkę z pozdrowieniami do zaprzyjaźnionego przedszkola z Olsztyna!. Po powrocie w Sali czekała na nas niespodzianka- była to paczka zaadresowana do Naszej grupy! Okazało się że w środku czekały na Nas CISZAKI, małe stworki które będą z nami w grupie.

Urodziny Wiktorka

Ten dzień spodobał się każdemu z Nas, śmiechy i tańce nie miały końca. Wszyscy uroczyście zaśpiewaliśmy Wiktorkowi 100lat, po czym czekał na nas słodki poczęstunek.

PIERWSZA POMOC

    „Żeglarze” podczas zajęć zostali zapoznani z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Przyjrzeli się zawartości przedszkolnej apteczki i ochotnicy spróbowali pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie. Okazało się, że większość pamięta numery alarmowe. Dzieci uczyły się bandażowania, obsługi jednorazowej maseczki.

Następnie oglądali atrybuty lekarskie, zaznajamiając z fachowym słownictwem.

Dzień Przedszkolaka

27 września nasze przedszkolaki miały swoje święto.

W tym roku Dzień Przdszkolaka odbył się pod hasłem:

"Przedszkolaki święto mają z Robinsonem w świat ruszają".

Każda z grup przygotowała występ związany z nazwą swojej grupy.

Zabawa była narawdę wspaniała.