Kalendarz wydarzeń

18 Październik 2018

Jesienna matematyka w bibliotece

15-go października po wakacyjnej przerwie znów odwiedziliśmy pobliską Bibliotekę Publiczną nr 8. Tym razem zostaliśmy zaproszeni na lekcję o tematyce jesiennej. To właśnie tam poszukiwaliśmy jesieni w książkach dla najmłodszych. Po odczytaniu krótkiego opowiadania i sprawdzeniu czy uważnie słuchaliśmy, pani bibliotekarka miała dla nas niespodziankę. Każdy z nas mógł poczuć się jak prawdziwy malarz, a to za zasługą jesiennej kolorowanki ustawionej na sztaludze. Dzieci podchodziły do ilustracji, nazywały dary jesieni, a następnie kolorowały wybrany przez siebie element. Na zakończenie powstał piękny i kolorowy plakat, który panie zostawiły sobie na pamiątkę naszego spotkania. Nie mogło zabraknąć zabaw matematycznych. Przedszkolaki przeliczały kasztany, żołędzie oraz szyszki, a następnie tworzyły z nich różne figury geometryczne. Na zakończenie zajęć ślicznie podziękowaliśmy za poświęcony nam czas i serce, a także obiecaliśmy, że jeszcze tu kiedyś wrócimy.

Urodziny Marty

Październik powitaliśmy bardzo uroczyście i słodko, ponieważ nasza koleżanka Marta przyszła do przedszkola z dużą siatką cukierków. Wszystko to za sprawą urodzin, które obchodziła 1-go października. Zaraz po śniadanku zrobiliśmy Marcie koronę, którą ona sama sobie udekorowała, a następnie założyła ją na głowę a my zaśpiewaliśmy jej z całych sił urodzinowe sto lat. Były uściski, życzenia płynące prosto z serc oraz wspólna zabawa.

Robimy szaszłyki owocowe

W środę, 3-go października przedszkolaki z grupy z IV rozmawiały o tym, jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie pysznych i zdrowych owoców. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych owocach, które przyniosły do przedszkola – były jabłka, gruszki, śliwki, mandarynki, arbuz a nawet jeżyny. Dzieci określały ich kształt, wielkość, kolor oraz podawały nazwęowoca, którą trzeba było podzielić na sylaby. Po krótkiej pogadance wszyscy zasiedli do swoich stolików, wyjęli deski do krojenia, plastikowe noże oraz przygotowały owoce, z których miały powstać pyszne, kolorowe i smaczne szaszłyki owocowe. Dzieci próbowały obrać owoce ze skórki, pokroić na mniejsze kawałki, a następnie nabić na patyczki i stworzyć własne pyszności. Po skończonej pracy wszystkie przedszkolaki zabrały się do degustacji szaszłyków, których przygotowanie dało im wiele radości i satysfakcji.

 

Witaminkowy dzień chłopaka

Na zakończenie tygodniowego poznawania owoców i warzyw oraz ich walorów zdrowotnych, grupa IV świętowała swoją pierwszą wspólną grupową uroczystość – dzień chłopaka. To był wyjątkowy dzień i pełen pozytywnych emocji, ponieważ to właśnie chłopcy mieli swoje święto. Najpierw było sto lat i życzenia od wszystkich dziewczynek, a następnie wręczenie chłopcom słodkich i zdrowych lizaków zakupionych przez rodziców oraz medali „super chłopaka”. Nie zabrakłowspólnego śpiewu, tańca oraz niespodzianek. Na koniec wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie, które będzie najlepszą pamiątką z tej uroczystości.