Kalendarz wydarzeń

15 Październik 2018

Zabawy oddechowe na wesoło

Mowa w dużej mierze wpływa na całokształt rozwoju dziecka, a szczególnie na jego powodzenia nie tylko w szkole, ale również w dorosłym życiu. Daje możliwość komunikacji, stanowi narzędzie w zdobywaniu informacji, pozwala na wyrażanie swoich uczuć, myśli i opinii. Dlatego też bardzo ważna  jest wczesna profilaktyka logopedyczna, która pozwoli na wyeliminowanie ewentualnych wad wymowy. W ubiegłym tygodniu „Piętaszki”  aktywnie brały udział w zabawach logopedycznych.

DZIEŃ BEZ SAMOCHODU

We wrześniu „Żeglarze” przyłączyli się do akcji „Europejski Dzień Bez Samochodu”. Celem akcji było propagowanie postaw ekologicznych, przekonanie do alternatywnych środków transportu, promocja transportu publicznego. Przedszkolacy podczas zajęć dydaktycznych przekonywali się, że życie bez samochodu przyczynia się do zmniejszenia hałasu i zanieczyszczania powietrza, co wpływa na polepszenie jakości naszego życia. Przeprowadzony został wywiad na temat: „Jak dotarłeś do przedszkola? Dzieci zaznaczały możliwości: autem, rowerem, deskorolką, autobusem, pieszo.

Nasze pierwsze zabawy

Początki bywają trudne, lecz nasze dzielne najmłodsze Papużki mają je już za sobą. Już w pierwszych dniach udało nam się zorganizować wiele wspólnych zabaw.  Lubimy również zabawy na świeżym powietrzu gdzie chętnie śpiewamy, wspinamy się na zjeżdżalnie i biegamy bawiąc się w berka.