Kalendarz wydarzeń

10 Październik 2018

GRUPA ŻEGLARZY

  W pierwszych dniach września  dzieci z grupy VI zastanawiały się skąd wzięła się nazwa „Żeglarze”.  Aby to wyjaśnić, wysłuchaliśmy bajki  o wielkim podróżniku żeglarzu Robinsonie Crusoe  – patronie naszego przedszkola. Zainspirowani przygodami zgłębiliśmy trasę jego podróży na globusie, następnie postanowiliśmy tak jak on zdobyć sprawności żeglarskie zmagając się w konkurencjach drużynowych tj.: „Rzucamy kotwicę”, „Węzły Żeglarskie”, „Kto pierwszy dopłynie” itp. Śpiewaliśmy szanty, namalowaliśmy farbami żeglarza.

Świętujemy Dzień Chłopaka!

W piątek tj. 28.09.2018 w naszej grupie świętowaliśmy „Dzień Chłopaka”.  Zabawę zaczęliśmy „Prezentacją Misterów”-  zadaniem chłopców było zaprezentowanie się najlepiej jak potrafią na „Czerwonym dywanie”. W skład Jury wchodziły wszystkie dziewczynki z grupy.

Kasztanowy Świat

Jesień zawitała dookoła, a wraz z nią świeże i ciekawe pomysły na jesienne zabawy w naszej grupie :) Zainspirowani wierszem T. Fiukowskiej pt. „Kasztanowy świat”, postanowiliśmy stworzyć podobny, korzystając ze znajdujących się w naszym Kąciku przyrodniczym  „Skarbów jesieni”. Przy pomocy zapałek, wykałaczek, plasteliny, słomek oraz wełny i cekinów udało się nam wykonać z jesiennych zbiorów bardzo ciekawe postacie :)  W naszym „ Kasztanowym świecie” znalazły się m. in. kasztanowe ludziki, myszki, pająki, jeże, grzyby i koniki.

My Piętaszki

Nowy rok przedszkolny przyniósł ze sobą wiele zmian! Powitaliśmy nowych kolegów i koleżanki, zmieniliśmy salę i zostaliśmy Piętaszkami, bo właśnie tak  nazywa się nasza grupa :) Aby bliżej poznać postać Piętaszka i zobowiązania wynikające z nazwy jaką przyjęliśmy, postanowiliśmy zgłębić wiedzę o losach  patrona naszego przedszkola Robinsona Crusoe oraz przyjrzeć się historii jego przyjaźni z Piętaszkiem. Z pomocą mapy, udało nam się ustalić miejsca, do których dotarł Robinson Crusoe i poznać okoliczności, w jakich spotkał Piętaszka.