Dzień Drzewa

Dzień Drzewa wymyślił w 1872r. w USA znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton. Z tej okazji postanowiliśmy zbadać tajemnice lasu i zabawić się w małych przyrodników - odkrywców. Dowiedzieliśmy się, że drzewanajwiększymi roślinami na Ziemi i najskuteczniej produkują tlen, dzięki któremu oddychamy. Na świecie ludzie wycinają lasy gdyż produkuje się z nich papier, meble i inne rzeczy niszcząc w ten sposób środowisko naturalne faunę i florę. Odkryliśmy że w pobliżu naszego przedszkola rosną różne gatunki drzew: liściaste i iglaste oraz umiemy nazwać ich owoce. Wśród drzew liściastych znaleźliśmy:

kasztanowce - kasztany,

dęby – żołędzie,

klony – noski klonowe.

Natomiast wśród drzew iglastych zauważyliśmy:

sosny i świerki - porównywaliśmy wielkość i długość igieł oraz szyszki różniące się kształtem. Doskonaląc zdolności matematyczne bawiliśmy się w układanie jesiennych rytmów na macie do kodowania z wykorzystaniem darów lasu tj. szyszki, żołędzie, kasztany, noski klonowe i liście zgromadzonych w kąciku przyrody.

Podczas jesiennego spaceru dostrzegliśmy piękno naszego krajobrazu pełne drzew liściastych mieniących się barwnymi kolorami. Doskonale je rozróżniamy i nazywamy. Z okazji Dnia Drzewa przyrzekamy dbać i szanować las!!! I kto powiedział że jesień jest nudna!!!