Poznajemy PHOTONA - najbardziej uroczego nauczyciela programowania

Realizując projekt: „Kodowanie na dywanie i ekranie” mieliśmy ostatnio przyjemność poznać  Photona – najbardziej uroczego nauczyciela  programowania dla dzieci.

Photon -to  inteligentny  i  interaktywny  robot,  który uczy dzieci kodowania. Podstawy   tej   skomplikowanej dziedziny podaje, wykorzystując zamiłowanie dzieci do eksperymentowania i  grywalizacji (technika ta bazuje na przyjemności, jaka płynie z pokonywania kolejnych osiągalnych wyzwań, rywalizacji, współpracy; pozwala zaangażować dzieci do zajęć). Język programowania z jakiego korzysta Photon jest zainspirowany Scratchem  i  dostosowany  do potrzeb dzieci. Z robotem połączona jest aplikacja na urządzenia mobilne (my korzystaliśmy z tableta). Photon wyposażony jest w głośniki (mówi, śpiewa, wydaje różne dźwięki), ma podświetlane oczy i czułka oraz cały szereg elektronicznych zmysłów (np. możemy go zaprogramować, tak, aby ruszył tylko po pogłaskaniu- sprawdziliśmy to z wielką przyjemnością).

Zabawy z robotem były możliwe dzięki uprzejmości pana Pawła Bronisia – taty naszej Nadusi, któremu bardzo DZIĘKUJEMY !!! Pan Paweł obiecał, że nasza przygoda z Photonem tak szybko się nie skończy … :)