Kalendarz wydarzeń

13 luty 2021

URODZINY WIKTORKA

Z okazji urodzin Wiktorka gdupa V zorganizowała naszemu solenizantowi prawdziwe urodziny.  Wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy sto lat,  złożyliśmy Wiktorowi życzenia i wukonaliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.  Wiktorek poczęstował dzieci pysznymi cukierkami.
Wiktorku - jeszcze raz życzymy Ci wszystkiego, co najlepsze, a mamie Wiktorka składamy serdeczne podziękowania za przygotowanie urodzinowych cukierków.

DZIEŃ CYTRYNY

Tego dnia dzieci uczestniczyły w wielu zabawach, dowiedziały sie o niejednej ciekawostce a także aktywnie uczesticzyły w eksperymentowaniu. Dzieci mogły poznać cytrynę po zapachu, smaku i dotyku. Dowiedziały się o zdrowotnych właściwościach cytryny. Jednak najwięcej radości sprawiły eksperymenty, w których mogło uczestniczyć każde dziecko.
Serdecznie dziękujemy Pani Milence za przeprowadzenie zajęć w naszej grupie. 
Dziękujemy również rodzicom, którzy zadbali o przygotowanie dla dzieci odpowiednich materiałów i pomocy do zajęć :)

PIERNICZKOWY ZAWRÓT GŁOWY

Na jednych z przedświątecznych zajęć nasza sala wypelniła się zapachem świątecznych ciasteczek i czekolady :) Ggrupa Piętaszków postanowiła własnoręcznie udekorować świąteczne pierniczki, które potem dzieci mogły zanieść do domu swoim bliskim :)

HISTORIA BOŻEGO NARODZENIA

W czasie przygotowań do świąt, Piętaszki nie zapomniały o najważniejszym wydarzeniu, które miało miejsce kilka tysięcy lat temu. Dzieci o historii Bożego Narodzenia słyszały już nie jednokrotnie, ale to właśnie czas przedświąteczny był dla nas najbardziej idealny na przypomnienie sobie wydarzeń z betlejemskiej szopki.
Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały bajkę o Bożym Narodzeniu, a następnie odtwarzały kolejność pojawiania się postaci, chcących złożyć chołd Dzieciątku. Po seansie każde z dzieci wykonało własną szopkę.

TŁUSTY CZWARTEK

Dzieci poznały tradycję tego święta według powiedzenia : „Powiedział nam Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, smacznych pączków nasmażyła”. Dawniej mówiono, że „Jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, to w życiu nie będzie mu się wiodło”.

 Pączki posłużyły nam do zadań matematycznych oraz konkurencji sportowych.