Kalendarz wydarzeń

11 luty 2021

DZIEŃ CIASTA MARCHEWKOWEGO

Dzień Ciasta Marchewkowego - przedszkolaki utrwaliły wiadomości dotyczące marchewki, tego jak niezbędna jest dla naszego zdrowia oraz w jaki sposób można wykorzystać ją w kuchni. Z okazji Dnia Ciasta Marchewkowego grupa X uczestniczyła w zajęciach kulinarnych. Dzieci przygotowały marchewkowe muffinki, które później ze smakiem zjadły.

DZIEŃ CYTRYNY

Dzień cytryny - było wiele zabaw, ciekawostek a także eksperymentów. Dzieci mogły poznać cytrynę po zapachu, smaku i dotyku. Dowiedziały się o zdrowotnych właściwościach cytryny. Jednak najwięcej radości sprawiły eksperymenty, w których każdy mógł uczestniczyć.

AUSTRALIA DAY

Australia Day - przedszkolaki zobaczyły jak wygląda mapa Australii, poznały jej flagę i rdzennych mieszkańców .Najciekawsze jednak okazało poznanie zwierząt żyjących w Australii m.in. kangura, misia koala. Przedszkolaki wzbogaciły wiedzę o nowy kontynent, życia i zwyczajów ludzi mieszkających w Australii, zapoznały się ze słownictwem w języku angielskim a także poznały ciekawostki związane z tą częścią świata.

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W tym roku dzieci wyjątkowo nie mogły zaprosić swoich Babć i Dziadków na uroczyste przedstawienia z okazji dwóch szczególnych świąt: Dnia Babci i Dnia Dziadka. Jednak przedszkolaki z grupy X wystąpiły przed kamerą gdzie zaprezentowały piękne mini przedstawienie z okazji tych dwóch szczególnych dni. Oczywiście każda babcia i dziadzio dostali wspaniałe upominki. Dzieci bardzo starannie przyłożyły się do zadania i podarowały dla babć lawendowe kule do kąpieli a dla dziadziusiów skrzynie na skarby.

PUSZYSTE MALOWANIE

Puszyste malowanie to super zabawa – dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi artyści i spędzić kreatywnie czas wykonując niezwykłe, puszyste obrazki. Puszystość farbom nadaliśmy za pomocą pianki do golenia oraz kleju.

DOKARMIAMY PTASZKI ZIMĄ

Grupa X podczas ostatnich styczniowych zajęć zapoznała się z tematem dokarmiania ptaków. Dowiedziała się, że zima to trudny czas dla ptaków, dlatego należy im pomagać. Dzieci z dużym zaangażowaniem zrobiły kule tłuszczowe ze specjalną karmą dla ptaków. Podczas wyjścia na plac przedszkolny zostały zawieszone a także włożone do karmników. Przedszkolaki poznały ptaki zimujące w Polsce i te, których nie spotkamy zimą, bo odlatują do ciepłych krajów Dzieci dokarmiając ptaki uświadamiają sobie, że dzięki ich pomocy ptaki mają szansę na przetrwanie zimowych warunków.