Kalendarz wydarzeń

12 luty 2021

BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci 29 stycznia podczas balu karnawałowego.Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach i konkursach prowadzonych przez Panią Ewę. Na twarzach wszystkich dzieci malował się uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia. Bal był okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń.

DZIEŃ CYTRYNY

W styczniu obchodziliśmy Dzień Cytryny w ramach Przedszkolnych Obchodów Kolorowych Dni. Zajęcia zaczęliśmy od smakowania z zasłoniętymi oczami cytryn, pomarańczy i limonek. Jak się okazało większości dzieci nie przeszkadzał kwaśny smak cytryn i limonek. Następnie bawiliśmy się w "Cytrynowe ciepło - zimno" - wybrana osoba musiała odnaleźć schowaną cytrynę. Kolejną część zajęć stanowiły EKSPERYMENTY. Najpierw nasza pani wykonała cytrynowe wulkany, które bardzo nam się spodobały. Następnie sprawdzaliśmy, w którym owocu zawarta jest duża ilość wit. C.

DOKARMIAMY PTAKI

Przedszkolaki poznały ptaki, które zostają na zimę w kraju oraz te, które przylatują do nas zimować. Następnie rozmawialiśmy o cechach charakterystycznych dla tych ptaków oraz o tym, że zimą powinniśmy pomagać zwierzętom dokarmiając je. Na koniec dzieci z grupy III wykonały smakołyki dla ptaszków i rozwiesiły je na drzewkach.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. W tym roku, w związku zaistniałą sytuacją epidemiczną, nie mogliśmy gościć naszych Dziadków. Mimo to przygotowaliśmy dla naszych ukochanych Babć i Dziadków krótki występ. Zaśpiewaliśmy piosenki oraz recytowaliśmy wierszyki, które mogliśmy obejrzeć w domu razem z Dziadkami. Oczywiście nie zabrakło też upominków dla Babci - serduszko witraż, a dla Dziadka - krawat.

URODZINY LILKI

W styczniu swoje urodziny obchodziła Lilka. Dzień radosny, dzień jedyny dziś są Twoje urodziny! Z serca składamy Ci życzenia dużo szczęścia, powodzenia, gości miłych i kosza kwiatów. STO LAT!!

JASEŁKA

Czas Świąt Bożego Narodzenia to magiczny czas. Ten nastrój pomogły nam poczuć dzieci z grupy X, zapraszając Poszukiwaczy Skarbów na uroczystość Jasełek. Najmłodsi z wielkim zainteresowaniem obejrzeli występ starszych kolegów, który nagrodzili dużymi brawami. Na zakończenie wykonaliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

URODZINY ZUZI

15 grudnia obchodziliśmy urodzinki Zuzi. W dniu tak pięknym i wspaniałym życzymy Ci serduszkiem całym dużo zdrowia, sto lat życia, moc zabawek do zdobycia.

DZIEŃ RYBY

18 grudnia 2020 r. obchodziliśmy Dzień Ryby w ramach Przedszkolnych Obchodów Kolorowych Dni. Dzieci dowiedziały się, dlaczego warto jeść ryby, aby być zdrowym. Przekonały się, że praca rybaka wcale nie jest łatwa i potrzeba wiele cierpliwości, żeby coś złapać na wędkę. Przedszkolaki obserwowały sposób poruszania się ryb w naszym przedszkolnym akwarium i potem mogły naśladować te ruchy podczas tańca z szarfami.

DZIEŃ GÓRNIKA

4 grudnia to szczególny dzień, w którym swoje święto obchodzą górnicy. Najmłodsi na podstawie wysłuchanej legendy o Św. Barbarze oraz prezentacji multimedialnej dowiedzieli się jak ciężka i niebezpieczna jest praca w kopalni. Była to doskonała okazja do wzbogacenia wiedzy na temat zawodu górnika. Dzieci wykonały także ciekawe prace plastyczne posługując się węglem do rysowania.

ZAJĘCIA Z PHOTONEM

Dzieci za pomocą Photona odkrywały, jak różne urządzenia i pojazdy wyglądały w przeszłości. Przedszkolaki były zainteresowane i zaciekawione obecnością nowego gościa -robota i chętnie brały udział w zajęciach z elementami programowania.

OBCHODY DNIA PLUSZOWEGO MISIA

OBCHODY DNIA PLUSZOWEGO MISIA Dzieci kochają Misie, a Misie kochają Dzieci! Ten dzień zaczęliśmy od spotkania czytelniczego on-line z Panią Anetą Konefał. Pani Aneta przeczytała dzieciom swoje autorskie opowiadanie. Następnie przedszkolaki wykonały misiowe zadania:układanie puzzli, układanie misiów od najmniejszego do największego przeliczanie garnuszków z miodem. Wykonaliśmy również pracę plastyczną - kontur misia wypełniliśmy kaszą gryczaną. Na koniec ułożyliśmy dużego Misia z prac, które stworzyliśmy w domu. Wyszedł nam przepiękny Miś. To był dzień pełen uśmiechu i wspólnej zabawy.

DZIEŃ BURAKA

DZIEŃ BURAKA 24 listopada 2020 r. obchodziliśmy Dzień Buraka w ramach Przedszkolnych Obchodów Kolorowych Dni. Podczas tego dnia dzieci wysłuchały opowiadania "Od buraka do lizaka", z którego dowiedziały się skąd bierze się cukier. Następnie dzieci spróbowały ugotowanego buraka oraz sok z buraków. Na koniec przedszkolaki wykonały pracę plastyczną przy pomocy pieczątek z buraka.

DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

Wykonanie samodzielnie kanapek sprawiło dzieciom wiele radości. Podczas zajęć rozmawialiśmy na temat zdrowia- czym jest zdrowie? Co to znaczy być zdrowym? Jak należy dbać o zdrowie? Kto nam pomaga dbać o zdrowie? Odpowiedzi zapisywaliśmy w postaci obrazkowej mapy myśli. Zapoznaliśmy się również z aktualną Piramidą Zdrowego Żywienia i Stylu Życia Dzieci. Zajęcia związane ze zdrowiem, które odbyły się w naszej grupie były zwieńczeniem Modułu III "Dbamy o zdrowie z Małym Misiem" z projektu edukacyjnego "Mały Miś w świecie wielkiej literatury".