Kalendarz wydarzeń

25 Styczeń 2018

Zimowa wizyta w bibliotece

25 stycznia nasza grupa wybrała się do pobliskiej biblioteki na zajęcia pod hasłem „Bezpieczna zima”. Panie bibliotekarki przygotowały dla nas moc atrakcji. Najpierw jednak wysłuchaliśmy ciekawej bajki  o mrozie oraz rozmawialiśmy na temat bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i lodzie. Wykazaliśmy się dobrą znajomością tematu J  Potem rozpoczęliśmy  turniej gier i zabaw dydaktycznych – pierwsza zabawa, dotyczyła znajomości prawidłowego ubierania się podczas zimy, dodatkowo określaliśmy strony ciała.

BEZPIECZNE FERIE

Aby zdobyć wiedzę na temat bezpiecznych zabaw zimowych, dzieci wybrały się do biblioteki. Zajęcia rozpoczęły się opowiadaniem pt. „Narty” W. Dulewicza. Przedszkolaki dowiedziały się, jakie są rodzaje nart, co jest potrzebne narciarzowi oraz, jak bezpiecznie bawić się zimą. Następnie dobierały strój odpowiedni do zimowej pogody, utrwalając pojęcie „para”. Ćwiczyły spostrzegawczość podczas układania puzzli przedstawiających sporty zimowe oraz logiczne myślenie odgadując zagadki związane z zimą.

SPOTKANIE ZE STRAŻNIKIEM MIEJSKIM

   W styczniu przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez Straż Miejską. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą niebezpiecznych sytuacji, w których może się znaleźć każdy z nas. „Odkrywcy” dowiedzieli się, jak postępować w razie ewentualnego zagrożenia, przypomnieli numery alarmowe oraz zapoznali się z pojęciem recyclingu. Na zakończenie wzięli udział w konkursie wiedzy ekologicznej – za co otrzymali nagrody.

MUSICAL w WDK

 „Odkrywcy” wybrali się w bajeczną podróż do magicznej krainy podczas spektaklu pt. „Dorotka w Krainie Oz”. Przedszkolaki dowiedziały się, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają uczucia, kształtowanie charakteru i wiara w to, że wszystko jest w zasięgu ręki.

MAŁA SZACHISTKA LILIA Z GRUPY "ŻEGLARZE”

Lilia Czobanian  - to wspaniała mała dziewczynka z grupy 6 Żeglarze , której największą pasją są rozgrywki w szachy. Bierze udział w wielu turniejach szachowych , zdobywa medale, dyplomy, puchary. Mamy zaszczyt i przyjemność poinformować, że nasza wychowanka jest laureatką następujących konkursów:

I Rowerowy Turniej Szachowy na Pożegnanie Wakacjizajęcie  I Miejsca 03.09.2017r

IX Grand Prix Gór Świętokrzyskich  - zajęcie I Miejsca  17.09.2017r.