Kalendarz wydarzeń

23 Styczeń 2018

ZAJĘCIA INTEGRACYJNE W NASZEJ GRUPIE.

Dnia 23.01.2018 r. grupę IX odwiedziła pani psycholog – Jolanta Tąporowska z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Kielcach. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach i integracyjnych w kole . Zabawy zaproponowane przez gościa zaangażowały wychowanków, pozwoliły na skupienie uwagi i poprawne reagowanie na polecenia. Zadania  zadane dzieciom również były wykonane prawidłowo. Dziękujemy.

ZABAWY  MATEMATYCZNE .

Zabawy matematyczne bardzo angażują dzieci, doskonalą logiczne myślenie, orientację i spostrzegawczość. Podczas nich wychowankowie także współpracują ze sobą. Ostatnio przedszkolaki porównywały długość  i wysokość  różnych przedmiotów oraz papierowych , kolorowych pasków. Układały je w prawidłowy sposób według polecenia nauczyciela. Następnie tworzyły  z nich znane im litery, figury geometryczne i swobodne kompozycje.

LUBIMY SŁUCHAĆ  BAJEK I BAŚNI…….

W czasie przeznaczonym na słuchanie utworów literackich , przedszkolaki z grupy IX bardzo lubią słuchać różnych bajek i baśni. Ostatnio dzieci poznały wiele utworów z serii Wielka Skarbica Bajek i Baśni : Dziewczynka  z zapałkami, Kopciuszek, Śpiąca Królewna, Jaś Fasola, Tomcio Paluszek, Myszka ze Wsi i Myszka z Miasta, Lew idzie na wojnę, Lis i bocian, Jeż i zając, Calineczka, Lampa Alladyna,  i.t.p. Po wysłuchaniu bajek, wychowankowie odpowiadali prawidłowo na pytania nauczyciela, co świadczyło, że zrozumieli ich treść.