Kalendarz wydarzeń

11 Styczeń 2018

Nasza Pierwsza ważna  uroczystość !

Dzień 29 listopada  pozostanie na długo w pamięci dzieci z naszej grupy i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia  części artystycznej, w konwencji odważnej  morskiej podróży po morzach i oceanach w poszukiwaniu skarbów.
My mali poszukiwacze skarbów to niezła paka …
Z nami zawsze jest wesoła draka

Wycieczka do Parków Nadnidziańskich.

Dzieci z gr III miały możliwość uczestniczyć w ciekawych warsztatach  edukacyjnych terenie ,realizowanych w Zespole Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie  ekspozycji pt. ,,Puszcza Świętokrzyska – las i jego mieszkańcy” – połączone z projekcją  filmu i kolorowaniem wybranego zwierzątka w książeczce pt. ,,Poznajemy zwierzęta chronione Świętokrzyskich  i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych".

Urodziny w Przedszkolu zapamięta każdy przedszkolak!

Dzień urodzin dla każdego dziecka jest dniem szczególnie ważnym. Jest to „Jego dzień”. To właśnie ten mały człowiek w tym dniu znajduje się w centrum uwagi.
Tym razem obchodziliśmy urodziny Marysi. W tym dniu to ona była  najważniejsza, a inni zastanawiali się w jaki sposób mogą jej sprawić radość i przyjemność.
Urodziny w naszej grupie to jedyna w swoim rodzaju wyprawa w świat przygody, która na długo pozostaje w pamięci dzieci, a w szczególności jubilata. To bardzo ważne wydarzenie pełne niespodzianek i niezapomnianych przeżyć. 
 

Warsztaty żelowe.

Dnia  11.12.2017 r. w naszym przedszkolu odbyły się, warsztaty kreatywne, zorganizowane przez firmę – „MĄDRA SOVA” ,w których dzieci z grupy III także wzięły udział. Dzieci  projektowały i wykonywały kolorowe i pachnące żelowe, świece. Każde dziecko pracowało z dużym zaangażowaniem bowiem niebawem świece mieli  otrzymać rodzice jako prezent bożonarodzeniowy.

Biblioteka.

Tradycje i zwyczaje Świąt Bożego  Narodzenia to temat  zajęć w bibliotece ,w których dzieci z gr. III  wzięły udział 13.12. 2017r.Tym razem  dzieci poznawały zwyczaje  tj. wykonywanie i wysyłanie kartek świątecznych, strojenie stołu i choinki na święta, rozpoznawały potrawy.  Przedszkolaki poznały piękną Legendę o choince napisaną przez Jadwigę Dmowską, opowiadały o zwyczajach jakie panują w ich rodzinnych domach. Ponieważ Boże Narodzenie to czas miłości i szczęścia, to i spotkanie w bibliotece było pełne radości i śmiechu.

Przedświąteczny czas......

Okres przedświąteczny to w każdym przedszkolu czas intensywnych przygotowań do świąt. Na różne sposoby przekazujemy dzieciom znajomość bożonarodzeniowych tradycji i obyczajów. Jak wyglądały te  przygotowania  w  naszej grupie?. Przygotowania ruszyły pełną parą na początku grudnia. Sygnałem zbliżających się świąt była pierwsza okazja do obdarowywania się prezentami. Już pod koniec listopada dzieci "pisały" listy do św. Mikołaja  rysując swoje marzenia. Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich maluchów.