Kalendarz wydarzeń

10 Styczeń 2018

Jasełka.

Coroczną tradycją w naszym przedszkolu jest przygotowywanie przez dzieci Jasełek. W tym roku dzieci z grupy II swoje występy miały 19.12.2017r. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie dzieci oraz ich rodzin w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci uczyły się wierszy, piosenek, wspólnego tańca oraz tradycyjnych kolęd. Piękna scenografia i odświętne stroje sprawiły, że z zainteresowaniem wszyscy słuchali małych aktorów. Jasełkowe spotkanie zakończyło się wspólnym dekorowaniem ciasteczek i pierniczków upieczonych przez mamy.

Rodzice czytają.

Kolejna mama poczytała nam bajeczkę… tym razem z bajką o „Trzech małych świnkach”  odwiedziła nas mama Ignasia. Pani Adrianna bajkę przedstawiła w bardzo twórczy sposób – własnoręcznie przygotowała kukiełki m.in. z postaciami, o których była bajka.  Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści o losach świnek. Mamie Ignasia serdecznie dziękujemy i czekamy na kolejnych rodziców/ dziadków. 

Świeczka.

Z wizytą Świętego Mikołaja.

Mikołaju, Mikołaju… 6-go grudnia od samego rana przedszkolaki z niecierpliwością czekały na specjalnego gościa. Wypytywały i wypatrywały… Po śniadanku dzieci uczestniczyły w przedstawieniu o Mikołaju, które bardzo im się podobało. Po wspólnym wołaniu gościa, Święty Mikołaj usłyszał nas i szybciutko odwiedził nasze przedszkole oraz grupę II:) Przedszkolaki śpiewały mu piosenki oraz robiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Każde dziecko otrzymało również słodki upominek od Mikołaja.