Kalendarz wydarzeń

07 Styczeń 2018

KONKURS PLASTYCZNY „BAJKOWY ŚWIAT”

 Dzieci z grupy VIII wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Bajkowy świat”. Ideą konkursu było propagowanie wśród dzieci, już od najmłodszych lat sztuk plastycznych, uczenie ich wrażliwości estetycznej, a także możliwość zaprezentowania uzdolnionych dzieci na szerszym forum.

Dzieci wykonały prace dotyczącą swojej ulubionej bajki, za co otrzymały pamiątkowe dyplomy: Malwinka, Antosia, Jaś R.

Praca Jasia K. została dodatkowo wyróżniona i nagrodzona - zdobył III miejsce wśród dzieci z kieleckich przedszkoli.

 

JASEŁKA 2017 - grupa VIII

 Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły związany z tradycjami i obrzędami.
W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka -  historia narodzenia Pana Jezusa.
19 grudnia w grupie „Odkrywców’ było wystawiane przedstawienie bożonarodzeniowe. Piękna sceneria wprowadziła wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. W aktorów wcieliły się dzieci. Wystąpiły w barwnych strojach przed swoimi rodzicami, rodzeństwem.

JASEŁKA 2017 - grupa V

Przedświąteczne spotkanie z rodzicami upłynęło "Piętaszkom" w magicznej atmosferze. Dzieci dużo wcześniej przygotowały program artystyczny i wspólnie z Paniami piękne dekoracje.   Głównym celem imprezy było: kultywowanie świątecznych tradycji i obyczajów oraz budzenie zainteresowania nimi, pogłębianie serdecznych więzi między dorosłymi i dziećmi, rozwijanie możliwości ruchowo-słuchowo-głosowych,  pozbywanie się tremy i nieśmiałości podczas występów przed szerszą publicznością oraz nabywanie przekonania o własnej wartości i możliwościach.