Kalendarz wydarzeń

12 Marzec 2017

MALI OGRODNICY

Piraci” z wielkim entuzjazmem przystąpiły do wykonywania zadań ogrodniczych. Wszystkie dzieci wzięły czynny udział w sadzeniu fasoli, grochu,owsa, szczypiorku, cebuli, ziemniaka, pietruszki. Teraz mogą obserwować cykl rozwoju roślin, nie zapominając o codziennej pielęgnacji.

 

 

„Tłusty czwartek”

- Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła" - mówi staropolskie przysłowie.

Tłusty czwartek to w kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed Wielkim Postem. Inaczej na ten dzień mówi się "zapusty".

„W jak woda”

Poznanie literki „w” stało się inspiracją do naszych kolejnych froeblowskich zajęć, podczas których przenosimy się do różnych krain. Pomaga nam w tym Mała Akademia Smoka Bazyla, z którym podróżujemy po planetach liter. Tym razem zawędrowaliśmy do wodnej krainy. Zanim ruszyliśmy w podróż doskonaliliśmy umiejętność układania wyrazów z poznanych już liter. Puściliśmy kropelkę przyjaźni w krąg, podając ją z rąk do rąk. Do zajęć wprowadził nas wiersz „Woda”.

Wizyta w Muzeum Narodowym w Kielcach- „W warsztacie tkackim”

W trakcie spotkania dzieci z grupy VI zwiedzały pałacowe wnętrza, zwracając szczególną uwagę na tkaniny, sceny i herby szlacheckie, które były na nich przedstawione. Przedszkolaki poznały różne rodzaje materiałów. Na koniec wycieczki po pałacu dzieci obejrzały bajkę „Len” Hansa Christiana Andersena, z której dowiedziały się , jak przebiega proces tworzenia tkaniny, a później w warsztacie utkały mały fragment gobelinu. Podczas zajęć dzieci były niezwykle skupione i z pełną precyzją i dokładnością wykonywały powierzone im zadanie.

„Klub Czytających Rodziców”

Kolejną osoba, która odpowiedziała na nasze zaproszenie do „Klubu Czytających Rodziców” była mama Kasi Kalety- Pani Kamila. Pani Kamila z chęcią odwiedziła nasza grupę, którą zainteresowała kolejną pozycją książkową realizowaną w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Dzieci w skupieniu wysłuchały przepięknej pouczającej opowieści. W nagrodę zaprezentowały naszemu gościowi swój popisowy taniec oraz wręczyły pamiątkowy dyplom z przeprowadzonej akcji.

DZIEŃ KOBIET

8 marzec był świętem dla wszystkich w naszej grupie. Zabawę rozpoczęły tańce, nawet z figurami, potem pięknie wystrojone dziewczynki losowały zadania dla równie przystojnych chłopców. Po słodkim poczęstunku nasi "panowie" wręczyli "kobietkom" upominki i oczywiście kwiat ( niesamowite przeżycie dla obu stron) i przystąpili do chyba najtrudniejszego tego dnia zadania- uczesania swojej koleżanki. Toż dopiero było wyzwanie! Niektórzy ze zdziwieniem patrzyli, co też te dziewczyny noszą w swoich kosmetyczkach, ale zadanie zostało wypełnione, a efekt był oszałamiający.

 

ZAJĘCIA W BIBLIOTECE

    9 marca uczestniczyliśmy w zajęciach w bibliotece pt. "Troszeczkę kultury". Zostały nam przypomniane bardzo ważne słowa: proszę, przepraszam, dziękuję. Pani przypomniała nam zasady dobrego zachowania w różnych sytuacjach np. przy stole podczas posiłku. Wiemy już, z której strony kładziemy jakie sztućce i jak podziękować za posiłek. Tradycyjnie mogliśmy też poszperać w półkach bibliotecznych i troszkę "poczytać".

Urodziny Zuzi

Jest to wspaniała okazja do uczczenia 6 urodzin koleżanki i do wspólnej zabawy. W takim dniu składane przez kolegów życzenia na pewno się spełnią!  

Poznajemy DINOZAURY

W ubiegłym tygodniu "Tęczowe Rybki" pogłębiały swoją wiedzę na temat prehistorii i najstarszych zwierząt świata - DINOZAURÓW. Dzieci przyniosły do przedszkola swoje zabawki oraz książki o tej tamtyce. Tak powstały 2 nowe kąciki w naszej sali. Każdy chętnie opowiadał o swoim dinozaurze, opisywał jego wygląd i określał czy jest mięso- czy roślinożerny.

Urodziny IZUNI

"Dzisiaj nawet mały smoczek
przyszedł na twój 4 roczek.
Przyjmij więc od niego kwiatka
na te Twoje 4 latka.
Wszystkiego najlepszego! "

 

28 lutego świętowaliśmy z IZUNIĄ jej 4 urodzinki :) Były życzenia, całuski i gromkie 100 LAT dla naszej solenizantki. Grupa wykonała pamiatkową kartkę urodzinową,a Iza poczęstowała wszystkich pysznymi cukierkami :) Wszystkiego najlepszego Izuniu!!!

"ZDROWE" warsztaty z paniami pielęgniarkami

22 lutego naszą grupę odwiedziła mama Zosi - pani Małgorzata Dudek, która jest pielęgniarką, a wraz z Nią studentki III roku Pielęgniarstwa UJK w Kielcach. W tym wyjątkowym dniu towarzyszyły nam maluchy z III grupy (mieliśmy cały tydzień połączone grupy). Panie pielęgniarki przygotowały szereg ciekawych zabaw:

- losowaliśmy obrazki przedstawiające różne produkty spożywcze, następnie grupowaliśmy je na "zdrowe" i "niezdrowe" -zadanie wykonaliśmy celująco :)