Kalendarz wydarzeń

28 Marzec 2017

Czyta mama Nikolki………

Dnia 28.03.2017 r. gościliśmy w naszej grupie mamę Nikolki. Na początku spotkania dzieci zaśpiewały gościowi piosenkę, którą nauczyły się ostatnio w przedszkolu – o Świętach Wielkanocnych. Następnie wysłuchały bajki pt. „Złotowłosa i miś” czytanej przez  mamę naszej koleżanki, odpowiadały na pytania dotyczące treści utworu. Na zakończenie  spotkania  przedszkolaki malowały papierowe maski wg własnego pomysłu. Bardzo nam się podobało to spotkanie.  

Wycieczka na bajkę

Dnia 27 Marca wybraliśmy się do Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach , na piękną bajkę pt. „ Kot w butach” . Maluchy pomimo gasnących świateł i różnych efektów dźwiękowych dzielnie i z zaciekawieniem obejrzały całość przedstawienia.

 

 

Mali ogrodnicy

Już wiosna! Dlatego też maluszki założyły hodowlę swoich własnych fasolek. Na samym początku  dzieci zapoznały się z wyglądem i budową małego ziarenka fasolki, później każde z dzieci włożyło do specjalnego woreczka swoje ziarenko, dzięki temu mogą obserwować wzrost fasoli.  Gdy fasolki zaczną rosnąć, dzieci zabiorą je do domu aby włożyć je do doniczki.