Kalendarz wydarzeń

06 Maj 2016

Wycieczka

UWAGA  WYCIECZKA !!!
10 maja (we wtorek) o godzinie 9:30
GRUPY młodsze: I i II jadą na wycieczkę do
MUZEUM ZABAWEK I ZABAWY (Kielce, plac Wolności 2).

 Dzieci wezmą udział w warsztatach, które są nagrodą w konkursie na „Najpiękniejszą Marzannę”.

 Autokar sponsoruje Rada Rodziców.

"Dzień bezpiecznego internetu"

W ramach udziału naszego przedszkola w przedsięwzięciu „Dzień Bezpiecznego Internetu” realizowanego  wspólnie z Miejską Poradnią Psychologiczno Pedagogiczną , dn.06.04.2016r.dzieci z gr V i VI uczestniczyły w zajęciach profilaktycznych prowadzonych przez pracowników MZPPP. W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest pod hasłem "Lepszy internet zależy od Ciebie!" http://gify.magazynek.org/pictures/rootCat07_Elementy_na_stron1e1,_bloga...

Najpiękniejsza Marzanna 2016

Nasze Przedszkole wzięło udział w konkursie na: „Najpiękniejszą Marzennę 2016 roku” organizowanym przez Polskie Radio – Rozgłośnia w Kielcach „Radio” S. A.                           

Celem  konkursu jest wybór najpiękniejszej Marzanny 2016 r. Praca konkursowa zaprezentowana była przez autorów w dniu 21.03.2016 r. od godz. 10:30 – 11:00 na ulicy Sienkiewicza w Kielcach, mostek nad Silnicą.

Dzień Marchewki w gr. V i VI

Dnia 10.03. 2016 r. obchodziliśmy w grupie V i VI Święto Marchewki – jako symbolu zdrowego odżywiania. Przedszkolaki uczciły ten dzień, ubierając się na pomarańczowo. Podczas zajęć śpiewały piosenkę o warzywach, rozpoznawały warzywa i owoce zmysłem dotyku i węchu, nazywały je, uczestniczyły w zabawie plastycznej, podczas której wykonały kukiełkę z marchewki. Malowały także sylwetę marchewki kredkami. Na zakończenie zajęć rozwiązywały zagadki o warzywach i owocach. Dzieci z grypy VI zasiały w tym ważnym dniu marchewkę, pietruszkę, fasolkę i szczypiorek na powitanie wiosny.

Ale CYRK :)

W środę 9.03.2016 r.zawitali do nas prawdziwi cyrkowcy z Agencji Artystyczno - Cyrkowej "Cascada". Zaprezentowali nam oni kilka sztuczek cyrkowych, takich jak: czarowanie, żonglowanie piłeczkami, kółkami i maczugami, taniec z obręczami.

Zabawny klaun rozśmieszał nas i zachęcał do wykonywania magicznych sztuczek.

Ciekawie zaprezentowała się artystka Natalia wykonując niesamowite sztuki akrobatyczne z elementami żonglerki.

Spotkanie z policjantkami

Po raz kolejny nasze przedszkolaki spotkały się z przedstawicielami Policji. Tym razem odwiedziły nas dwie Panie policjanyki. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, m.in. o tym jak zachować się na skrzyżowaniu i jak bezpiecznie pdróżować samochodem. To była bardzo cenna lekcja.

Teatrzyk "Smerfy"

18 lutego odwiedzili nas aktorzy teatru Blaszany Bębenek z Trzebini, którzy wystawili przedstawienie "Smerfne przygody". Teatrzyk miał charakter interaktywny: dzieci bawiły się wraz z aktorami, śpiewały, tańczyły i odpowiadały na zadawane pytania.
Papa Smerf, Ważniak, Śpioch, Łasuch, Gargamel i kot Klakier to postaci, które zabrały nas w świat niezwykłych przygód :) Za przedstawienie bardzo dziękujemy i mamy nadzieję, że spotkamy się w przyszłym roku.

Teatrzyk kukiełkowy: "Bezcenna PRZYJAŹŃ"

Dziś w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie „Bezcenna przyjaźń” wg opowiadania Izabeli Degurskiej, w wykonaniu Teatru Kukiełkowego „Tomcio” z Nowego Sącza. Dzieci miały okazję zapoznać się z tematem przyjaźni i przywiązania człowieka do zwierząt. Staruszek - główny bohater teatrzyku utracił przyjaźń zwierząt dla małoznaczących przedmiotów. Tęsknota była tak wielka, że chcąc je odzyskać, postanawia oddać nawet swoje życie. Przedstawienie bardzo podobało się dzieciom, o czym świadczyły ich emocjonalne reakcje i rozmowy po spektaklu.

JASEŁKA GR I

Jak wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami. W grupie maluszków okres poprzedzający ten magiczny czas był niezwykle pracowity. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały jasełka i świąteczne prezenty dla swoich bliskich. 17 grudnia dzieci w pięknych strojach śpiewały Bożonarodzeniowe kolędy i pastorałki, tańczyły i recytowały wierszyki. Widownia nagradzała małych aktorów gromkimi brawami, a piękna scenografia pozwoliła poczuć prawdziwą magię zbliżających się Świąt. Było uroczyście i nastrojowo :)

JASEŁKA GR III

W piątek 18 grudnia 2015r. dzieci z grupy „Poszukiwacze skarbów” wystawiły Jasełka Bożonarodzeniowe dla Rodziców.

Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia; z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały jasełka. Mali aktorzy, pięknie przebrani w barwne stroje, recytowali, tańczyli i śpiewali; przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat.

JASEŁKA GR IV

 W grudniu, przed świętami Bożego Narodzenia dzieci przygotowały dla swoich rodzin jasełka pt "W stajence". Solidnie przygotowały się do występów, toteż zjawisko tremy aktorskiej było im zupełnie obce. Zachwyceni rodzice serdecznie gratulowali swoim pociechom tak wspaniale odegranych ról.

 Po skończonym przedstawieniu dzieci wraz ze świątecznymi życzeniami zabrały do swoich domów zrobione przez siebie czekoladowe choinki.

JASEŁKA GR V

Okres świąteczy, to wspaniała okazja do wspólnego spędzania czasu w rodzinnej atmosferze. To chwile spotkań i wspólnego kolędowania. Radośnie było w naszej grupie pod koniec grudnia, gdy dzieci przedstawiły jasełka. Liczną publiczność stanowili dumni rodzice.  Mali artyści w niezwykle uroczy sposób pokazali historię narodzin Pana Jezusa.  Artyści doskonale wcielili się w odgrywane role, recytowali wiersze, śpiewali kolędy i pastorałki.
Spotkanie to przepełnione było ciepłem i radością, wszystkich zgromadzonych wprowadziło w magiczny czas oczekiwania na Boże Narodzenie. 

JASEŁKA GR. IV

,,Jasełkowa łezka – humoreska” to tytuł  jasełek dla przedszkolaków (aut. Adam Szafraniec ),wystawionych 17.12.2015r na scenie sali teatralnej przedszkola przez dzieci z gr VI. Tekst napisany w lekkiej formie, humorystycznym wierszem ,dostarczył  wszystkim cały wachlarz emocji związanych z oglądaniem historii narodzenia Jezusa. Praca z dziećmi nad przedstawieniem według tego scenariusza była przyjemnością i dobrą zabawą dla wszystkich. Należy też zaznaczyć, że  dzieci z oddaniem uczestniczyły w próbach. Występy pozwoliły im oswoić się z nieśmiałością i poczuć wiarę we własne siły.

MIKOŁAJ w Przedszkolu :)

"Święty Mikołaju
Na Ciebie czekamy
Przez okno zmarznięte
Ciągle wyglądamy..." No i się doczekaliśmy :)

 

9 grudnia odwiedził nasze przedszkole wyjątkowy gość – święty Mikołaj.  Na spotkanie z nim przygotowywaliśmy się dużo wcześniej - poznając jego historię i jego dobroć. Uczyliśmy się wierszy i piosenek, a wszystko po to, aby wypaść przed Świętym Mikołajem z jak najlepszej strony.

Słuchowisko "Latarenka"

4 grudnia o godz.10:10 dzieci z grupy I i II wysłuchały słuchowiska Radia Kielce pt. "Latarenka". Bajka na podstawie tekstu Izabeli Degórskiej, w reżyserii Honoraty Mierzejewskiej-Mikoszy opowiada o przyjaźni i realizowaniu marzeń. Główny bohater Świetlik marzy o tym, by dla swoich przyjaciół pokonać mrok.W tym celu wybrał się w daleką i niebezpieczną podróż. Radiowe słuchowisko uczy, m.in. tego, że zamiast śmiać się z marzeń przyjaciół, warto im pomóc. Mimo, że ktoś z nas drwi, należy brnąć do celu i wierzyć, że dzięki staraniom możemy go osiągnąć.

Pasowanie na Przedszkolaka - GRUPA I

26.XI.2015 r. pierwszą ważną uroczystość przedszkolną w swoim w życiu przeżywały maluszki z grupy I "PAPUGI". Najmłodsze przedszkolaki miały udowodnić swoją gotowość wstąpienia do grona Dzielnych Przedszkolaków. Maluszki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie. Spisały się na medal, a ciepły doping rodziców motywował ich do działania. Punktem kulminacyjnym uroczystości, zapierającym przedszkolakom dech w piersi, był moment pasowania.

Pasowanie na Przedszkolaka GR. II

 I stało się: 26.11.15r. -  „Tęczowe rybki” po złożeniu przysięgi i uroczystym pasowaniu przez p. Dyrektor dołączyły do społeczności przedszkolnej.

 

                     Ja przedszkolak dzielny

                    Będę zawsze uśmiechnięty

 

                    będę słuchał swoje panie

                    i zjadał całe śniadanie

 

                    będę grzecznie się bawił

                    i pilnie uczył

                    żebym mamy i taty

Teatrzyk "Przyjaźń to skarb"

16.XI  dzieci obejrzały teatrzyk: "Przyjaźń to skarb". Widowisko było bardzo ciekawe. Głównymi bohaterami byli lis i borsuk, którzy wyruszyli na poszukiwanie skarbu. Po drodze czekało na nich wiele przygód i wyzwań. W lesie radą i pomocą służył krasnal. Gdy zwierzęta dotarły do celu, okazało się, że wbrew pozorom odnaleziony skarb, to nie cenne przedmioty, ale PRZYJAŹŃ. Dzieci żywiołowo reagowały na przygody bohaterów i wspólnie z nimi wykonywały różne zadania. Na koniec przedszkolaki otrzymały od lisa i borsuka "Pradawny Kodeks Przyjaźni" i obiecały, że będą się do niego stosowały.

Spotkanie z POLICJANTEM (grupy młodsze)

21.X.2015 roku dzieci z grup młodszych naszego przedszkola spotkały się z Panem Policjantem i Panią Policjantką.

Celem spotkania było zapoznanie dzieci z zawodem policjanta, a także z umundurowaniem i akcesoriami policyjnymi. Ponieważ w naszym przedszkolu duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo dzieci, w trakcie spotkania policjanci poruszyli tematy związane z bezpieczeństwem na drogach -  przypominali jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz wskazywali korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe.

"KOZIOŁKOWANIE w przedszkolnym planie"

W środę 21.X.2015 r. szukając drogi do Pacanowa, zawitał do naszego przedszkola niesamowity gość -  Koziołek Matołek.W murach naszego Przedszkola bardzo mu się podobało i wcale nie spieszyło mu się w dalszą drogę. Matołek świetnie bawił się z naszymi przedszkolakami, nauczył ich przysłów o "kozach",a każdy mógł zostać honorowym członkiem Klubu Koziołka Matołka czego dowodem były pieczątki odciśnięte na rękach maluchów.Potem wspólnie wybraliśmy 3 dzielnych kowali, którzy podkuli Koziołka :) Na koniec wszyscy ruszyliśmy w długim pociągu do naszych sal zabaw.

Tęczowy Dzień Przedszkolaka

20 września obchodzimy OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA - czyli święto wszystkich dzieci uczęszczających do przedszkola.Takiej imprezy nie mogło zabraknąć i w naszym Przedszkolu :) W tym roku, dzień ten przebiegał w kolorach TĘCZY :) Każda grupa przedstawiła krótki program artystyczny czego motywem przewodnim, był wylosowany wcześniej kolor:

Gr I     - kolor żółty

Gr II    - kolor pomarańczowy

Gr III   - kolor czerwony

Gr IV    - kolor fioletowy

Gr V     - kolor niebieski

Gr VI    - kolor zielony.

Sadzenie roślinek w przedszkolu

Poszukiwacze skarbów rozpoczęli  wiosenne przebudzenie w kącikach przyrody. Dzieci pomagały i same siały nasiona grochu, fasoli, marchewki, pietruszki, rzodkiewki, cebuli,  i sadziły  kwiatki:  pelargonię, bratki – zapoznaliśmy się z ich budową: korzenie, łodyga, liście, kwiaty.  Założyliśmy hodowlę w kąciku przyrodniczym „od nasiona do rośliny” – poszerzyliśmy swoje wiadomości na temat niezbędnych warunków potrzebnych do rozwoju roślin. Rozmawialiśmy na temat etapów rozwoju roślin i bawiliśmy się w małych ogrodników.