Kalendarz wydarzeń

16 Maj 2016

WYCIECZKA do "Apteki Wyobraźni"

Apteka Wyobraźni

„To przestrzeń którą wypełnia interaktywny projekt Muzeum Zabawek i Zabawy. Nazwa nawiązuje do najstarszej kieleckiej apteki która do niedawna mieściła się w tym budynku. Do jej wnętrza można się dostać przez tajemne przejście w szafie znajdującej się w Manufakturze Magia Karmelu. Apteka Wyobraźni nie tylko porusza wyobraźnię ale także edukuje i rozwija.”

Czytamy z tatą Maćka i świętujemy urodziny

 Maj - był szczególnym  dniem  dla Maćka, jego Taty oraz dla naszej całej grupy. Tego Dnia tata Maciusia przeczytał nam książkę o "Przygodach Kubusia Puchatka", następnie wszyscy wspólnie siedliśmy do stolików i lepiliśmy z ciastoliny przeróżne rzeczy, były ciastolinowe ślimaki, księżniczki a Nawet sam Kubuś Puchatek :) Po skończonej zabawie wszyscy zaśpiewaliśmy Maciusiowi głośne "Sto Lat" a Solenizant poczęstował Nas pysznymi ciasteczkami :)

Dziękujemy Tacie Maciusia za wspólnie spędzony czas i włączenie się do AKCJI: "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"!

Czytamy i eksperymentujemy z mamą Madzi

Dnia 20.04.2016r. w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom Naszą grupę odwiedziła mama Madzi - pani Anna Łukomska-Górny która przyniosła ze sobą niezwykłą książkę pt.: „Kolory” – Hervea Tulleta.

Dzięki Pani Ani i jej książce przypomnieliśmy sobie jak powstają kolory.  Dzieci mieszając samodzielnie farby tworzyły nowe kolory . Wykonywaliśmy mnóstwo ciekawych eksperymentów,np.tworzyliśmy kolorowe wiry na mleku. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy poznać tak wiele nowych i ciekawych rzeczy!