Kalendarz wydarzeń

09 Maj 2016

LOGOPEDA

UWAGA !!!

W dniu 20.V.2016 od godziny 14:00 w naszym przedszkolnym punkcie konsultacyjnym dyżur pełni specjalista logopeda - pracownik MZPPP Pani mgr Katarzyna Wawrzyniec.

Zainteresowanych Rodziców serdecznie zapraszamy !!!

 

Wycieczka do Manufaktury Słodyczy

Wszyscy, bez względu na wiek, lubimy słodycze – to prawda stara jak świat, dlatego, gdy tylko dowiedzieliśmy się o istnieniu "raju dla łasuchów" - bez namysłu zorganizowaliśmy wycieczkę do „Magii Karmelu – Manufaktury Słodyczy” w Kielcach. Dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach karmelowych, podczas których mogły zapoznać się z tradycyjnym sposobem wyrobu karmelu. Z zaciekawieniem obserwowały wszystkie etapy produkcji, od wylania karmelu na kamienny stół, po nadanie mu kształtu, barwy i smaku.

Wycieczka do Muzeum Narodowego w Kielcach

Dnia 26.04.2016 r. przedszkolaki z grupy V i VI pojechały na wycieczkę do Muzeum Narodowego w Kiecach . Uczestniczyły tam w warsztatach pt. „Być rycerzem, być księżniczką” oraz warsztatach numizmatycznych. Podczas pierwszych warsztatów dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat życia i  strojów rycerzy i księżniczek, którzy żyli w okresie średniowiecza, czyli bardzo odległych da nas czasach. Wykonywały pracę plastyczną- chłopcy projektowali i malowali farbami własny herb i miecz rycerski, natomiast dziewczynki koronę księżniczki.