Spotkanie ze stomatologiem

W naszej grupie systematycznie promujemy zachowania prozdrowotne, dzieci znają zasady prawidłowego mycia zębów oraz właściwego odżywiania się. W dniu 20.12.207r. nasza grupa została zaproszona do gabinetu stomatologicznego pani doktor Pauliny Kochanowskiej–Rumas – mamy Franka w ramach działań profilaktycznych. Pani doktor powitała nas bardzo serdecznie i zachęciła do zwiedzenia gabinetu stomatologicznego. Ciekawie opowiedziała o swojej pracy, zapoznała dzieci z wyposażeniem, sprzętem, urządzeniami i narzędziami dentystycznymi. Wyjaśniła jak się leczy zęby, pokazała dzieciom działanie sprzętu medycznego.

Kolejną atrakcją była możliwość siedzenia na fotelu dentystycznym, który okazał się wcale nie taki straszny. Największą frajdą było nalewanie wody do kubeczków, "psikanie" wodą... To była zabawa! Pani doktor zachęcała dzieci do kontrolowania ząbków. Pokazała nam jak wygląda plomba. Miłe przyjęcie w gabinecie stomatologicznym i panująca wesoła atmosfera sprzyjały nabieraniu ufności dzieci do dentysty.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki zostały obdarowane dyplomami dzielnego pacjenta. Wzbogacone o nowe doświadczenia, pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

Franek był dumny i szczęśliwy że mogliśmy poznać pracę jego mamy. Wizyta ta zachęciła dzieci do dbania o swoje zęby i do częstszego odwiedzania dentysty.

Serdecznie dziękujemy Pani doktor Paulinie Kochanowskiej-Rumas oraz personelowi za ciepłe przyjęcie i poświęcony czas.