Mali Bankowcy

Dnia 16.03.2016r. zaprosiliśmy do grupy „Poszukiwacze skarbów” mamę Nikolki panią Magdalenę Wójcik – bankowca. Zapoznaliśmy się na czym polega praca w banku, nabyliśmy wiedzę o istnieniu pieniędzy. Do zabawy posłużyły nam banknoty i żetony wyglądające jak prawdziwe nominały – rozwijaliśmy zdolności matematyczne poprzez przeliczanie ich. Dowiedzieliśmy się, że w rzeczywistości chcąc dokonać zakupów potrzebne są nam pieniądze, które przedstawiają pewną wartość. Na pieniądze trzeba zapracować, stąd są szanowane, przechowywane w określonych miejscach: w bankach, kasach, sejfach, skarbcach, bankomatach, portmonetkach tak aby nie zginęły.

Mama Nikolki w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom przeczytała nam bajkę pt.: „Oszczędzanie” – i wiemy już, że na swoją upragnioną zabawkę możemy oszczędzać swoje własne pieniądze przy pomocy świnki skarbonki. Następnie wykonaliśmy samodzielnie własną świnkę skarbonkę!!!. Bawiliśmy się wspaniale, a mała Nikolka w tym dniu była dumna ze swojej mamy.

Serdecznie dziękujemy pani Magdalenie Wójcik za poświęcony i wspólnie spędzony z nami czas oraz  przybliżenie wiedzy o wartości pieniądza.