„Kolory w kropli wody”.

Freblowskie zabawy pozwalają nam rozwijać swoją wyobraźnię, a jednocześnie pozostać blisko natury. Na chwilę staliśmy się kroplami wody i w taki sposób „Wodną iskierką przyjaźni” wszyscy się przywitaliśmy. Zabawę rozpoczęliśmy po śniadaniu oglądając teatrzyk stolikowy, który sami zrobiliśmy „Woda dla każdego”. Dzieci wzięły udział w pogadance na temat znaczenia wody w przyrodzie, znaczenia wody dla życia i zdrowia człowieka. Zapoznały się z jej właściwościami biorąc udział w doświadczeniach z wykorzystaniem wody (co pływa, co tonie, co rozpuszcza się w wodzie, oczyszczanie wody). Uświadomiły sobie, że woda krąży w przyrodzie. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną – sprawdzając w jaki sposób kropla wody tworzy ciekawe wzory na papierze.

Poruszone tematy o ochronie naszego środowiska, oszczędzaniu wody z wykorzystaniem literatury, zagadek i doświadczeń, posłużyły do pogłębienia wiedzy dzieci o naszej planecie i jej potrzebach.

Zabawy z wodą dały wiele radości naszym przedszkolakom, a udział naszej grupy w akcji „Mamo, tato wolę wodę” jest świetną okazją do poznawania przyrody i problemów otaczającego nas świata.