Kalendarz wydarzeń

08 Czerwiec 2021

Dzień Dziecka

Dziś w naszym przedszkolu było wyjątkowo kolorowo i wesoło, a to wszystko za sprawą święta jakie hucznie obchodziliśmy. Oczywiście chodzi o Dzień Dziecka!!! Nie mogło zabraknąć zabaw na placu przedszkolnym, zawodów sportowych jakie czekały przygotowane na dzieciaki oraz wielu innych atrakcji takich jak, puszczanie baniek czy uwielbiane przez dzieci zabawy z chustą animacyjną. Dzieci z grupy „Tęczowych Rybek” na koniec dnia dostały medale upamiętniające ich święto.

Dzień Miodu

W ramach obchodów Światowego Dnia Pszczół oraz Dnia Miodu z naszego przedszkolnego Kalendarza Kolorowych Dni w grupie Tęczowych Rybek zrobiło się słodko, żółto i przyjemnie. Poruszaliśmy bardzo ważne tematy. Mówiliśmy o tym jak ważne są pszczoły, jak smaczny i zdrowy jest miód oraz jak wygląda praca w każdym ulu. Dzieci zapoznały się z atrybutami pszczelarza i etapami pozyskiwania miodu. Aby rozwija logiczne myślenie i budowanie zdań tworzyliśmy historyjkę obrazkową.

Dzień Miodu

W maju dzieci obchodziły Dzień Miodu, podczas którego poznały wiele ciekawych faktów nie tylko o słodkim przysmaku, ale i o pszczołach. Obejrzały filmik edukacyjny „Z wizytą u pszczół”, dowiedziały się, jak powstaje miód i co wpływa na jego kolor i smak. Każdy przedszkolak od tej pory wie, jak zdrowy i dobry jest miód.

Zdrowe kanapki

Dzieci z grupy I wiedzą, jak ważne jest zdrowe odżywianie. Dlatego też przygotowały zdrowe i kolorowe kanapki w ramach wewnątrz przedszkolnego konkursu. Kanapki szybko zniknęły, bo dzieci zjadły je z wielkim apetytem.

Dzień Ziemi

W kwietniu dzieci z grupy I obchodziły Dzień Ziemi. Przedszkolaki brały udział w eksperymentach z wodą: „Jak zanieczyszczenia wpływają na mieszkańców wody?” oraz „Filtr wodnych w domowych warunkach”. Dowiedziały się, jak w prawidłowy sposób segregować odpady, a na koniec malowały planetę Ziemię „puchnącymi” farbami.