Kalendarz wydarzeń

17 Czerwiec 2021

Dzień Truskawki

9 czerwca to Dzień Truskawki.

Dowiedzieliśmy się w tym dniu, że truskawka to taka duża poziomka, którą wyhodował ogrodnik specjalnie dla króla francuskiego . Dziś możemy ją jeść wszyscy. Jest pyszna! A ile ma witamin! Dzień Truskawki uczciliśmy zabawami w poszukiwanie truskawek w sali, skradaniem się do truskawek, kodowaniem truskawki na dywanie i na kartce i wreszcie degustacją!

Dziecięcy Festyn Sportowy

Z okazji Dnia Dziecka zorganizowaliśmy Festyn Sportowy w ogrodzie przedszkolnym.

Zawody i zabawy sportowe: przeciąganie liny, skoki kangura w workach, podawanie piłki, wyścig z kubeczkami, malowanie na płocie sprawiły nam ogromną radość.

Był to piękny dzień uhonorowany medalami.

Koziołek Matołek

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią, w naszym przedszkolu pojawili się wreszcie goście – aktorzy. To z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka przyjechali do nas wraz

z Koziołkiem Matołkiem. I naszym zadaniem było podkuć Koziołka, za co otrzymaliśmy pieczątki „Przyjaciela Matołka” i mogliśmy razem z nim wyruszyć pociągiem do Pacanowa.

Dzień Mamy i Taty

Grupa VII świętując  Dzień Mamy i Taty odtańczyła z przytupem Krakowiaka. Był też wiersz o rodzicach oraz piosenki, w tym jedna w j.angielskim.  Nagranie imprezy zostało wysłane rodzicom. Dzieci w tym dniu zaniosły rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty: kartke-krawat dla tatusiów oraz eco-torbę dla mam

Konkurs „Zdrowe i wesołe kanapki”

Konkurs „Zdrowe i wesołe kanapki”

          Ale była zabawa! Na nasze zdrowe śniadanie przygotowaliśmy składniki: chlebek, masełko, wędlinki, sałatki,  pomidory, rzodkiewki, ogórki, sery, pastę rybną, a nawet winogrona. Pomogły nam w tym panie z kuchni i rodzice, ale kanapki to już sobie przygotowaliśmy sami. Wyszły nam nie tylko smaczne , ale przede wszystkim wesołe.

 Bo na tym polegał nasz przedszkolny konkurs!

Dzień Ziemi

 

22 kwiecień jest dniem, w którym Ziemia obchodzi swoje święto.  W tym dniu, z projekcji  filmowej , dowiedzieliśmy się jak dbać o Ziemię, o jej naturalne bogactwa, jak z nich korzystać nie robiąc krzywdy naturze. Wiemy, że nie można śmiecić, że trzeba segregować śmieci, że musimy dbać o czystość wód i powietrza, i że wodę oraz prąd trzeba oszczędzać. Poznaliśmy zjawisko dnia i nocy, a to dzięki zwyczajnej lampie  i globusowi, Na pamiątkę tego dnia dostaliśmy piłeczki ( miniaturki Ziemi) , które posłużyły nam do ćwiczeń gimnastycznych.

DZIEŃ MAMY I TATY!!

Są takie dni szczególne w roku w których Mama i Tata mają swoje święto. Nasza grupa z całego serca chce podziękować Rodzicom za miłość i mądrość życiową którą przekazują swoim pociechom każdego dnia.

Z tej okazji dzieci  zaprezentowały się w inscenizacjach muzyczno – ruchowych: dziewczynki  - taniec kwiatów w doniczkach do utworu „Flowers”, chłopcy – „Wesoły taniec” z wykorzystaniem drewienek akustycznych, kapeluszy krzesełek.

Dzień Mamy i Taty

Dzień Mamy i Taty to jedno z najpiękniejszych wydarzeń w przedszkolu. Z okazji tego święta dzieci przygotowały cudowne przedstawienie. Rodzice nie mogli uczestniczyć osobiście ale każdy dostał film, który będzie wspaniałą pamiątką. Nie zabrakło również upominków dla rodziców – mamy otrzymały aromatyczny peeling a tatusiowie słoiczek pt. ,, Zabawy na każdy dzień”.

URODZINY JULKA

                             Najlepsze życzonka, dużo zdrówka i słonka
                             Humoru dobrego, życia kolorowego
                             I wielkich wrażeń przy spełnianiu marzeń!

DZIEŃ DZIECKA

Dzieci spędziły ten dzień na wesołej zabawie integrując się ze sobą w trakcie wspólnych konkurencji sportowych. Wielką radość sprawiły przedszkolakom puszczane bańki mydlane, malowanie kredą i farbami. Był to dzień pełen radości i niezapomnianych wrażeń.

Dzień Truskawki u „Tęczowych Rybek”

09.06.2021 w naszej grupie świętowaliśmy Dzień Truskawki. To był pyyyyszny dzień. Obowiązującym kolorem był kolor truskawkowy czyli czerwony. Dzieci zapoznały się z historią truskawki , jej wartościami zdrowotnymi oraz szerokimi zastosowaniami w kuchennych eksperymentach oraz określały cechy truskawki podczas dokładnych oględzin. Następnie przedszkolaki przy niewielkiej pomocy swoich pań sporządziły koktajl truskawkowy, przekonując się ,że zupełnie nie potrzeba dodawać do niego cukru.

Dzień Mamy i Taty u „Tęczowych Rybek”

W Dniu 26.05.2021 w naszej grupie odbyła się ważna uroczystość - „Dzień Mamy i Taty”. Niestety ze względu na panującą pandemię musiała się odbyć bez obecności Rodziców. Tęczowe Rybki długo przygotowywały się  do tego dnia i wypadły jak zawsze perfekcyjnie. Historia poznania się rodziców, zaręczyn ,ślubu i pojawienia się  na świecie małego skarbu wycisnęła niejedną łezkę w oku. Dzieci zaśpiewały piosenki dedykowane swoim najbliższym zarówno w języku ojczystym jak i po angielsku. Wisienką na naszym rodzinnym torcie były samodzielnie wykonane, pięknie pachnące mydełka glicerynowe.