Kalendarz wydarzeń

02 Czerwiec 2021

KOLOROWE, WESOŁE I ZDROWE KANAPKI

Dzieci z naszego przedszkola samodzielnie wykonywały „Zdrowe i wesołe kanapki” w ramach wewnątrz-przedszkolnego konkursu. Jego celem było zachęcenie dzieci do urozmaicenia codziennego jadłospisu żywieniowego, uczenie racjonalnego odżywiania się, rozbudzanie poprzez zabawę pasji kulinarnych.

Inspiracją do ich wykonania był wierszyk D. Gellnerowej „Szczypiorek”, po przeczytaniu którego dzieci poznały zapach, smak i wartości odżywcze młodej cebulki. Na stole znalazły się również inne zdrowe produkty tj. różne warzywa, szynka, ser żółty i biały, chleb – ciemny i jasny.

OGRÓDKI WARZYWNE W NASZEJ SALI

W związku z nadejściem nowej pory roku – WIOSNY wychowankowie naszego przedszkola postanowili stworzyć w swoich salach ogródki warzywne.  Zanim dzieci przystąpiły do sadzenia roślin, oglądały filmy edukacyjne na temat etapów wzrostu roślin i ich pielęgnacji oraz znaczenia roślin zielonych dla życia na Ziemi. Uczestniczyły w zabawach badawczych, dotyczących obserwacji wzrostu roślin (fasoli) w zależności od stworzonych jej warunków.

DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia dzieci z naszego przedszkola obchodziły Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia o tematyce ekologicznej. Do tematyki wprowadził nas cykl filmów edukacyjnych pt.: „W kontakcie z naturą”, „Paxi – efekt cieplarniany” oraz prezentacja multimedialna pt.: „Dzień Ziemi”.

PRZEDŚWIĄTECZNY CZAS

Okres przedświąteczny to czas szczególny dla nas wszystkich, zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Wiosenne porządkowanie, pewne przemyślenia, nowe plany, no i wreszcie poszanowanie wielkanocnych tradycji świątecznych. Przedszkolaki z naszego przedszkola wykonały na zajęciach między innymi piękne, kolorowe palemki wielkanocne, które święci się w Niedzielę Palmową oraz drewniane pisanki, które ozdobiły wg własnej wyobraźni różnymi technikami plastycznymi.

WITAMY WIOSNĘ

Dnia 22.03.2021 r. wychowankowie naszego przedszkola obchodziły powitanie Wiosny – nowej pory roku.

Dzień w przedszkolu rozpoczęliśmy od obejrzenia filmów edukacyjnych o wiosennych zwiastunach.

Dzieci uczyły się także wierszyków i piosenek dla Pani Wiosny. Podczas tego dnia nie zabrakło prac przy stolikach – kart pracy o wiosennej tematyce, kodowania, prac plastyczno-technicznych. Na upamiętnienie tego wesołego, kolorowego dnia przedszkolaki wykonały sobie wspólne, pamiątkowe fotografie.

DZIEŃ WODY

22 marca to dzień, w którym woda miała swoje święto.

Tego dnia przypomnięliśmy sobie jak bardzo woda jest potrzebna człowiekowi, roślinom i zwierzętom. Trzeba ją oszczędzać oraz dbać o jej czystość.

Rozmawialiśmy o naszej planecie Ziemi, głównych żywiołach i ich znaczeniu dla życia, o obiegu wody w przyrodzie. Dzieci oglądały serię filmów edukacyjnych dotyczących w/w tematyki z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.

Woda to bardzo magiczna substancja, o czym przekonaliśmy się badając jej właściwości i przeprowadzając liczne doświadczenia.

DZIEŃ MLEKA

Dnia 26.03.2021 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Mleka w ramach realizacji projektu  „Kalendarz Kolorowych Dni” związanego z profilaktyką zdrowotną – zbilansowaną dietą. Podczas tego dnia przedszkolaki oglądały filmy edukacyjne, aby znaleźć odpowiedi na pytania: „Jak powstaje mleko”, „Czym są przetwory mleczne”, „Jakie znaczenie ma mleko i jego przetworów w diecie dziecka i człowieka”.