Kalendarz wydarzeń

13 Listopad 2019

Skąd się bierze woda w kranie?

Celem naszych zajęć było przekazanie dzieciom w prosty sposób , skąd się bierze woda w kranach ,jak wygląda proces wydobycia oraz poznanie drogi wody do naszych mieszkań i zasad oczyszczania wody. Czym jest obieg wody w przyrodzie .Dzieci tworzyły historyjkę obrazkową ,rozwijając logiczne myślenie i wyobraźnię.

Spotkanie z lekarzem

W ramach realizacji programu preorientacji zawodowej naszego przedszkola, którego celem nadrzędnym jest wstępne zapoznanie dzieci z wybranymi zawodami najbliższymi ich otoczeniu, dzieci poznały zawód lekarza. Celem spotkania było:

W przygotowaniu do nauki czytania

W przygotowaniu do nauki czytania ważną rolę obok doskonalenia wymowy dziecka odgrywa usprawnianie działania analizatora wzrokowego. Działanie analizatora wzrokowego usprawniamy przez wszelkiego rodzaju zabawy rozwijające spostrzegawczość wzrokową potrzebną do rozróżniania liter. Litery są dla dzieci trudne do rozpoznania i zapamiętania, są to bowiem znaki abstrakcyjne, różniące się między sobą tylko drobnymi szczegółami.

Bezpieczny Przedszkolak

Naszym zadaniem jest podejmowanie takich działań, które podnoszą świadomość dziecka na sytuacje zagrażające jego życiu i zdrowiu oraz unikania zagrożeń. Dziecko szczęśliwe, to dziecko zdrowe i bezpieczne. Dlatego prowokowaliśmy wiele edukacyjnych sytuacji uczących dziecko:

Nasi solenizanci

Urodziny to dla każdego dziecka wielkie wydarzenie. Nasi wrześniowi i październikowi solenizanci z zapałem odliczali czas do kolejnej rocznicy swojego przyjścia na świat. Celebrowaliśmy Urodziny Kuby ,Marcina ,Bartosza ,Ragnara . Każdy z tych wyjątkowych dni obchodziliśmy naprawdę hucznie .Dzięki temu mogliśmy pokazać dzieciom, że naprawdę są dla nas ważne i sprawić, aby poczuły się absolutnie wyjątkowo. Celem pośrednim było:

101-lecie Niepodległości

W naszej grupie obchodziliśmy 101- lecie Niepodległości Polski.
Celem przeprowadzonych  działań było budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie dzieci dziejami Polski oraz przybliżenie dzieciom polskich symboli narodowych.
Przedszkolaki na zajęciach w tym dniu poznały wydarzenia związane z polską historią oraz dziejami mającymi bezpośredni związek z odzyskaniem przez Polskę Nielodległości.