Kalendarz wydarzeń

03 Listopad 2019

URODZINY MIKOŁAJA

Każde dziecko marzy o tym, aby dzień ich urodzin był jak najpiękniejszy. Dzieci świętują swoje urodziny w domu z rodziną, ale wiele radości sprawia im to kiedy mogą bawić się wspólnie ze swoimi koleżankami i kolegami z przedszkola. W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy urodziny Mikołaja. Jak zawsze nie zabrakło wspaniałych zabaw, podczas których jubilat mógł poczuć się wyjątkowo, na koniec popłynęły  najpiękniejsze życzenia a dzieci częstowały się słodziutkimi cukiereczkami.

URODZINY NIKOLI

 Mamy dziś wesołe minki, bo są NIKOLKI URODZINKI !!!

Tak świętowaliśmy 4 urodziny Nikolki: było gromkie "Sto Lat...", życzenia, całusy i uściski. Nikolka poczęstowała wszystkich słodką niespodzianką, a koleżanki i koledzy przygotowali dla solenizantki prezent.

 

 

MALUJEMY JESIENNE LIŚCIE

 Jesień to kolorowa pora roku. Przedszkolaki poznały budowę liścia, porównywały liście pod względem kształtu, wielkości, koloru. Dzieci dobrze wiedzą, że spadające, jesienne listki są w kolorze żółtym, czerwonym, pomarańczowym i brązowym, więc postanowiły pięknie pomalować je na kartce. To naprawdę super zabawa.

 

NA POCZCIE

„Poszukiwacze skarbów” podczas zajęć poznały drogę listu, paczki i innych przesyłek. Następnie wybrały się na pocztę. Celem wycieczki było zapoznanie  z instytucją poczty i pracą listonosza. Dzieci poznały zakres usług pocztowych, zadania jakie spełnia ten urząd w naszym życiu oraz dowiedziały się, jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza.  Wizyta na poczcie była również dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym.